Garanti Bankası'ndan kredi ve kredi kartı borç ertelemesi

Garanti Bankası'ndan kredi ve kredi kartı borç ertelemesi

Garanti Bankası'nın 2020 yılı covid salgınının ülkemizde başlaması itibariyle müşterilerine ekonomik anlamda rahatlatmak ihtiyaçlarını karşılamasını da yardımcı olmak için birçok kredi kampanyası ve kredi kartı kampanyası sunmuştur.

Garanti Bankası'nın 2020 yılı covid salgınının ülkemizde başlaması itibariyle müşterilerine ekonomik anlamda rahatlatmak ihtiyaçlarını karşılamasını da yardımcı olmak için birçok kredi kampanyası ve kredi kartı kampanyası sunmuştur. Salgın sürecinin ekonomik etkilerinin hala devam ettiği şu günlerde birçok vatandaş kredi ve kredi kartı borcunu ödemekte zorlanıyor. Bankadan gelen açıklamaya göre kredi ve kredi kartı ödemelerinde erteleme başlatacaklarını duyurdular. Kredi içinde kredi kartları için de önlem aldıklarını belirttiler. Garanti Bankası ihtiyaç durumunuza göre kredi veya kredi erteleme fırsatı sundular. Garanti Bankası'na kredi borcu olan kişiler için 30 Haziran tarihine kadar erteleme yapılacağı açıklandı. Garanti Bankası kredi ve kredi kartı borçlarını erteleyecek mi? Garanti Bankası'ndan kredi veya kredi kartı borçları nasıl ertelenir? İşleminizi Garanti mobil uygulamasından gerçekleştirebilir misiniz?

screenshot-11.jpg

Salgın sebebiyle birlikte bankalar kredi ve kredi kartı borçlarında erteleme yapmaya başladılar. Garanti Bankası bu süreçte müşterileri için ne yaptı? Garanti Bankası koronavirüs salgınının ekonomik olarak etkilerini en aza indirmek amacıyla kredi ve kredi kartlarında erteleme yaptığını duyurdu. Hem krediler hem de kredi kartları için farklı önlemler oluşturdular. Krediler için 30 Haziran'a kadar erteleme fırsatı sunarken, kredi kartı için 3 ay ekstre erteleme fırsatı sunmaktadır. Yapmış olduğu bu kampanya ve düzenlemede müşterilerine resmi internet sayfası üzerinden bilgilendirilmiştir.

Kredi kartı borç erteleme işlemi nasıl yapılır?

Garanti Bankası'ndan kredi kullanıp ödeyemeyecek durumda olan kişiler herhangi bir ek koşul ile uğraşmadan 30 Haziran tarihine kadar erteleye biliyorlar. Ticari kredilerde ise bu durum mevcut anapara ödemelerini 6 aya kadar uzatabilecekler. Sonrasında oluşacak ekonomik durumlarına göre ise yeniden yapılandırma ve taksitlendirme fırsatı sunulacak. Bireysel tüketici kredileri 6 ay süreyle ertelenecek. Ayrıca tüketicilerine 6 aya kadar taksit erteleme fırsatı sunarken 12 aya kadar da vade uzatma imkanı sağlanmaktadır.

Kredi kartı borç erteleme işlemi nasıl yapılır?

screenshot-12.jpg

Kredi kartı ekstre erteleme işleminde 3 ay boyunca erteleme sağlayabiliyorsunuz. Kartınızın ekstresini erteleye biliyorsunuz. Ayrıca bu erteleme işlemini yaptıktan sonra 3 ay boyunca asgari tutar ödeme zorunluluğunuz bile bulunmamaktadır. Salgın sürecinin ekonomik etkilerinin hala devam ettiği şu günlerde birçok vatandaş kredi ve kredi kartı borcunu ödemekte zorlanıyor. Bankadan gelen açıklamaya göre kredi ve kredi kartı ödemelerinde erteleme başlatacaklarını duyurdular. Kredi içinde kredi kartları için de önlem aldıklarını belirttiler.