Faizsiz 6 ay ödemesiz 225 bin TL'ye kadar kredi

Halk Bankası 6 ay ödemesiz ve 0 faiz oranı ile 225 bin TL'ye kadar kredi imkanını müşterilerine sunuyor. Halkbank'ın kadın girişimcilere özel olarak hazırlamış olduğu kredi paketinin başvuru şartları ve paket hakkındaki bütün detaylar merak ediliyor…

Halk Bankası 6 ay ödemesiz ve 0 faiz oranı ile 225 bin TL'ye kadar kredi imkanını müşterilerine sunuyor. Halkbank'ın kadın girişimcilere özel olarak hazırlamış olduğu kredi paketinin başvuru şartları ve paket hakkındaki bütün detaylar merak ediliyor…

screenshot-19.jpg

Halk Bankası bütün detayları resmi internet sayfası üzerinden yayınladı. İşte Halk Bankası'nın kadın girişimcilere özel kredi paketi kapsamı ve başvuru şartları. Halk Bankası faizsiz bir şekilde Kredi fırsatı sunuyor. Merkez Bankası'nın faiz yükselttim kararı sonrasında pandemi döneminde yaşanan ekonomik sıkıntılar ile birlikte vatandaşlar kendileri için uygun faizli kredi veren bankaları araştırıyor. Bu bankaların başında da Halkbank gelmektedir. Halkbank'ın sunmuş olduğu bu kredi kampanyasından kimler yararlanabilir?

screenshot-21.jpg

Sıfır faizli kadın girişimci kredisi kadın girişimci kredisi ilk defa işyeri kuracak olan ya da işini kurmuş kadın girişimcilerin finansman ihtiyaçlarını kolaylaştırmak ve onları cesaretlendirici teşvik etmek amacıyla sunulan faizsiz kredi paketidir. Sıfır faizsiz kredi paketine Halkbank şubeleri üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Kadın girişimcilere özel olarak faizsiz sunulan kredi başvuru şartları bankanın resmi internet sayfası üzerinden duyuruldu.

Kadın girişimcilere özel faizsiz kredi şartları nelerdir?

screenshot-17.jpg

Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında Kredi başvurusunda bulunan kişilerin En az 1 yıllık ustalık belgesinin olması gerekmektedir. Ustalık belgesi ile ilgili meslek kolunda en az bir yıl içinde kendi adına iş yeri kurduğunu belgeleyen girişimciler, esnaf veya sanatkârlar belgesinin de olması gerekiyor. Ayrıca küçük veya orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı tarafından girişimcilik eğitimini bitirmesi gerekmektedir. KOSGEB tarafından onaylanan projesini HalkBankası'na sunarak kredi başvuru tarihinden önce de 30 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

Genç kadın girişimcilere verilen Kredi'nin özellikleri nelerdir?

screenshot-18.jpg

En yüksek kredi limiti 100.000 en düşük kredi limiti de 50000 TL'dir. İşletme yaşı Bir yılı doldurmamış kişilere 100.000 TL 6 ay geçmeyen kadın girişimcilere de 50.000 TL verilmektedir. Kredinin vadesi ise 6 ay anapara ödemesiz 36 ay vadelidir. Krediler aylık eşit taksitlerle ödenmektedir. Ayrıca Kredi vadesi boyunca girişimcilerden havale ve EFT ücreti alınmamaktadır. Ayrıca kadın girişimcilere sunulan Kredi paketi haricinde mevcut limitleri kapsamında 5 bin TL'ye kadar da ticari kredi kartı tanımlanmaktadır. Bu kartlar KOBİ kredi kartı, Business kredi kartı veya esnaf kredi kartı şeklinde verilmektedir.