Evde Kişisel Bakım Uygulamaları

Evde Kişisel Bakım Uygulamaları

Kadınların kendi dünyasında yapması gereken bazı evde kişisel bakım uygulama yöntemleri vardır.

Düzenli olarak yapılan yüz maskesi, saç bakımı, manikür ağda, pedikür ve tüm estetik harikası bakım önerileri kadınların kendi gücünü gösterebildikleri kendi başına yaptıkları bakım uygulamalarıdır. Profesyonel olarak alınan bu hizmetler günümüz koşullarında oldukça pahalı olduğu için evde yapılan çeşitli bakım uygulamaları ile ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Güzelliğinizi korumak için yaptığınız bakım uygulamalarını estek uzmanı edasıyla kendiniz koordine edebilirsiniz.

Mükemmel Vücudun Sırları Nelerdir?

Mükemmel vücudu sırları için öncelikle bazı duş alma ve güzellik reçetelerini uygulamanız gerekir. Fırçalama teknikleri kullanarak, banyona girmeden hem önce selüloit bölgesini ve yumrularını azaltmak ve kan dolaşım hızını hızlandırmak için muhakkak cildinizi fırçalamalısınız. Duştan zevk alın. Duş alım sırasında kullandığınız banyo yağları ile vitamin zenginliği sunan kaliteli losyon, krem ve şampuan takviyeleri ile küvette bir süre bekleyerek derinizin yumuşamasına ve vücudununuz hoş kokmasana izin verin. Küvetten çıktığınızda ayak topukları ve dirseklerinizi ovalamayı ihmal etmeyin. Cildinizi pürüzsüzleştirin. Evde kişisel bakım için vücudunuzu adeta neme doyurun. Kendi cilt tipinize uygun olan nemlendirici bakım losyon ve kremlerini kullanarak vücudunuza baştan ayağa canlılık kazandırın. Ayak bakımı yaparak, nemlendirici kremlerle ayak bölgesi ve derinize bastırmadan masaj yapmaya özen gösterin.

5 Adımda Yüz Bakım Uygulama Teknikleri Nelerdir?

Yüz bakım uygulamaları için şu 5 adımı deneyebilirsiniz:

  • Yüzünüzü bol su ile yıkayıp temizleyin. Bir temizleme sütü yardımı ile cildinizi yukarıya doğru olacak şekilde uzun bir süre masaj yapıp ovalayın. Duru su ile yıkadıktan sonra yumuşak bir havlu yardımı ile cildinizi kurulayın.
  • Kan dolaşımını harekete geçirecek olan bir miktar aromaterapik esansını ılık su ile karıştırıp bir bez yardımıyla karışımı yüzünüze uygulayın. Bezle yüzünüze 4-5 kez baskı yaptıktan sonra cildinizi ılık su ile durulayın ve iyice temizleyin. Sikülasyon süresi derinizin aroma katkısı, canlanmasına daha yumuşak bir görünüm kazanmasına, hoş kokmasına yardımcı olacaktır.
  • Peeling yaparak cildinizi aydınlatın. Peeling ürünlerini kullanarak dairesel hareketlerle nazik bir şekilde cildinize baskı uygulayın ve masaj yapmaya devam edin. Evde kişisel bakım için her adımda uzman hekim desteği alarak kendi cilt dokunuza göre olan saç, maske, krem ve vb. olan diğer estetik uygulamalarını güvenle deneyebileceğiniz unutmayın. Boynunuzu atlamadan bu bölgeye de hassas bir sekide masaj yaparak cildinizi duru bir su yardımı ile temizlemeyi ihmal etmeyin.
  • Evde uygulayabileceğiniz cildinizde herhangi bir yan etki barındırmayan maskelere öncelik verin. Cilt maskeleri yüz temizliğinin yanı sıra deride tıkalı olan gözenekleri açarak, cildin mucizevi bir şekilde aydınlatılmasına yardım eder. Şifalı maskeler, cildi nemlendirerek kusursuz bir şekilde estetik görünmenizi sağlar.
  • Yoğun bakım kremleri cildi sakinleştirir. Yağ ya da yoğun bakım kremleri cildinize pamuksu bir görünüm kazandırarak derinizi yumuşatmaya yardımcı olur.

Saçlarda Kusursuz Bir Işıltı İçin Şunları Yapın

Saçlarının daha dolgun hacimli ve parlak bir görünüm kazanması için öncelikle saç boyasını dikkatli ir şekilde seçmelisiniz. Mükemmel sonuç almak için doğal saç renginizden en fazla iki ton açık renkleri tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Banyo parkelerini lekeden arındırmak ve omuzda iz bırakmasını önlemek için bu bölgeleri eski bir havlu ile örtmeyi deneyin. Bu sayede omuzlarınız ve banyo dekorunuz kirlenmeden saç bakımı yapabileceksiniz. Saç diplerinizi ve kulak çevresini lekelerden arındırmak için cildinize vazelin sürmeyi ihmal etmeyin. 

Böl ve uygula yöntemi ile saçınızı çeşitli bölümlere ayırarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Saçınızı yukarı doğru toplayarak boya maddesini yüzünüzden uzak tutmaya özen gösterin. Saçınızı bol ılık su ile iyice durulayın. Paket içinde boya ile verilen cilayı saç köklerine dikkatli bir şekilde uygulayın ve saçınızın parlaklığını iki kat daha artırın. Boya sonrası bakım uygulaması için renk koruyucu, ışıltı kaynağı şampuan ve kremleri tercih edebilirsiniz.

Bronz Görünmek İçin Ne Yapılır?                                                                                                                                       

Bronz görünmek için uygulanan yöntemler için ilk olarak vücudunuzu bir fırça ile ovalamalısınız. Bronzlaştırıcı ürün kullanmadan doğal uygulamalarla cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Kremin derinizin içine iyice nüksetmesine izin vermek için muhakkak nemlendirici kremleri cildinizi acıtmadan derinize baskı uygulayarak ovmalısınız. Bronzlaştırıcıyı karıştırdıktan sonra ürünü derinlemesine olacak şekilde cildinize masaj yaparak derinize iyice yedirin. Lekeleri durdurmak için ıslak bir bez kullanmayı ihmal etmeyin. Ayak ve parmaklarınızdaki otobronzan leke ve fazlalıkları bu şekilde vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Cildinizin bronz rengini korumak amacıyla muhakkak her gün nemlendirici kullanmaya çalışın. 

Cilt tipinizi tanıyarak cilt tipinize uygun olan evde kişisel bakım uygulaması yapmaya özen göstermelisiniz. Cilt tipinizi test etmek için; yüzünüzü 10 kez ılık suyla yıkayan ve suyu hafifçe narin bir şekilde yüzünüze uyguladıktan sonra cildinizi kurulayın. 30 dakika bekledikten sonra cildiniz gergin bir hal alıyorsa kuru bir cilde sahipsiniz. Kızarıyorsa hassas bir cildiniz var. Her iki seçenekte görülmüyorsa kâğıt mendil yardımı ile yüzünüzün üzerine baskı uygulayarak hangi cilt yapısına sahip olduğunuzu bir kez daha test edin. Kâğıtta yağ kalıntıları varsa o zaman yağlı bir cilt yapısına sahipsiniz demektir. Yağ lekeleri sadece alında ve burun çevresinde belirginleşiyorsa karma bir cilt dokusuna sahipsinizdir.