Engelli veya Hüküm giymiş Kişilere Dev Devlet Yardımı!

Engelli veya Hüküm giymiş Kişilere Dev Devlet Yardımı!

T.C. Devleti gün geçtikçe halkına yardım etmeye devam ediyor. Yardım konuları git gide genişletiliyor. Yeni yapılan değişiklikler itibariyle engelli ve hüküm giymiş kişilere de yardım eli uzatmaya karar verdi.

T.C. Devleti gün geçtikçe halkına yardım etmeye devam ediyor.  Yardım konuları git gide genişletiliyor. Yeni yapılan değişiklikler itibariyle engelli ve hüküm giymiş kişilere de yardım eli uzatmaya karar verdi. Alınan bu kararın amacı engelli ve hüküm giymiş vatandaşların hayatlarını daha kaliteli geçirip ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak.

Engelli kardeşlerimize müjde!

screenshot-16.jpg

T.C. Devleti engelli kardeşlerimizin süreç içinde heyet raporu ve doktor kontrolünden geçtikten sonra çıkan sonuçla engellinin kâğıt üzerinde onayı durumunda devletin hibe desteğinden faydalanabilecekler. Engel yüzdesi 40 bin Türk Lirasına kadar artmaktadır. Aynı imkândan hüküm giyen kişilerinde faydalanması düşünülüyor. Verilen desteğin onaylanması halinde verilen yardımlar devlet tarafından sürekli kontrol halinde olacak.

Devletin vereceği destekten yararlanılması beklenen kişilerin belirli şartlara uygun olması gerekiyor. Projesiz halka yardım verilmeyeceğini önemle belirttiler. Projesiz vatandaşların devletin desteği için başvuruda bulunmalarının sonrasında çalışma süreçlerinin ayrıntılarını devlet ile kesintisiz şekilde paylaşmak durumunda olacaklar. Bu süreç devletin takibi altında olacak. Projenin amacı insanları hayata geri kazandırmaktır.

İşte projenin detayları…

screenshot-15.jpg

Devlet tarafından yapılacak olan desteğin ayrıntılarını inceleyecek olursak hüküm giyen ve engelli vatandaşların bu zaman içerisinde topluma geri dönmeleri, geri kazandırılmasının en büyük amaç olduğunu belittiler. Hüküm giyen veya engeli bulunan kardeşlerimizin belirli olan desteklerden her zaman faydalanabileceklerinin ifade etti.

Devletin engelli ve hüküm giyen vatandaşımıza verdiği destek daha sonralarda tekrar devlete teslim edilmeyecek yani, bu destekte karşılık beklenmemektedir. Bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 18 yaşından gün almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları da çok büyük önem arz etmektedir. Yardım konuları git gide genişletiliyor. Yeni yapılan değişiklikler itibariyle engelli ve hüküm giymiş kişilere de yardım eli uzatmaya karar verdi. Alınan bu kararın amacı engelli ve hüküm giymiş vatandaşların hayatlarını daha kaliteli geçirip ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak. Projesiz halka yardım verilmeyeceğini önemle belirttiler. Projesiz vatandaşların devletin desteği için başvuruda bulunmalarının sonrasında çalışma süreçlerinin ayrıntılarını devlet ile kesintisiz şekilde paylaşmak durumunda olacaklar. Devletin engelli ve hüküm giyen vatandaşımıza verdiği destek daha sonralarda tekrar devlete teslim edilmeyecek yani, bu destekte karşılık beklenmemektedir. Bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 18 yaşından gün almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları da çok büyük önem arz etmektedir.