En İyi Ev Yapımı Göz Kremleri

En İyi Ev Yapımı Göz Kremleri

Yaşlandıkça ince çizgilerin ve kırışıklıkların ilk ortaya çıktığı yer göz çevrenizdir. Bu nedenle, harika bir cilt ve ölmek için bir cilt için bir güzellik rejimi uygularken gözlerinize iyi bakmanız çok önemlidir.

Erken yaşlanmayı önlemek için formüle edilmiş göz altı kremleri bu amaçla size yardımcı olabilir. Göz kremleri, koyu halkalar, şişkinlik ve ince çizgiler gibi sorunları tedavi ederek göz altı alanını sağlıklı tutmaya yönelik kozmetik göz ürünleridir. Krem, jel, serum veya roll-on şeklinde mevcut olan bu özel ürünlerin daha genç ve ışıltılı bir görünüm için göz altındaki cildi iyice nemlendirdiği ve sıkılaştırdığı bilinmektedir.  Göz kremlerinin en yaygın bileşenlerinden bazıları antioksidanlar, peptidler, C vitamini, hyaluronik asit vb. 'dir. Bunlar oksidatif stresin etkilerini azaltmaya, kollajen üretimini uyarmaya, hidrasyon düzeyini artırmaya, parlaklığı artırmaya ve gözdeki tutarsızlıkları artırmaya yardımcı olur. Eğer kimyasal göz kremleri kullanmak istemiyorsanız ev yapımı göz kremlerini tercih edebilirsiniz. Doğal ve bitkisel olan bu kremler cildinizi kimyasal maddelerden korur ve göz çevresinde oluşan problemleri ortadan kaldırır. En iyi ev yapımı göz kremleri aşağıda sıralanmıştır.

1. Hindistan Cevizi Yağı ve E Vitamini Göz Kremi:

Bu krem, evde kolayca bulunabilen malzemelerle anında yapabileceğiniz gerçekten kolay bir göz kremidir. Bir cam kapta üç yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile yarım çay kaşığı E vitaminini karıştırın. Ardından karışımı katılaşana kadar buzdolabında bekletin. Geceleri yatmadan önce, bir parça pamuk veya parmaklarınızı yeni hazırlanan göz kremine sürün ve gözünüzün altına uygulayın. Hindistan cevizi yağları cildi nemlendirmeye, E Vitamini ise göz altı çevresini korumaya ve onarmaya yardımcı olur. Bu göz kremi size daha taze ve daha parlak bir görünüm kazandırır.

2. Primrose Yağı Göz Kremi:

Primrose yağı, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olduğu ve cildi hücresel düzeyde beslediği için yaşlanma karşıtı bir kremdir. Yüksek ateşte bir tencereye su koyun. Daha sonra küçük bir cam kaseye iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı, bir yemek kaşığı E vitamini ve bir yemek kaşığı çuha çiçeği yağı dökün. Kâseyi sıcak suya koyun ve ısınana kadar bekleyin. Bittiğinde, ocaktan alın ve yaklaşık 5 damla uçucu yağ ekleyin. Soğumasını bekleyin ve küçük bir kaba dökün. Daha sonra göz çevresine uygulayın.

3. Jojoba Yağı ve Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Kremi:

Küçük bir tencereye, bir çay kaşığı balmumu ile birlikte üç çay kaşığı jojoba yağı ve kayısı çekirdeği yağı koyun. Karışımı kısık ateşte ısıtın. Ateşten alın ve soğumaya bırakın. Ayrı bir tencerede beş tatlı kaşığı gül suyunu ısıtın ve ¼ çay kaşığı boraksı tamamen eriyene kadar karıştırın. Karışımı ılık olana kadar soğumaya bırakın ve daha sonra önceki karışımla karıştırın. Tamamen soğuduktan sonra karışıma beş çay kaşığı havuç tohumu yağı dökün ve göz kreminiz hazır olsun. Bu krem düzenli olarak kullanıldığında göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkları önler ve cildinizin parlak görünmesini sağlar. Etkili bir sonuç alabilmek için haftada 3 kez tekrarlayın.

4. Uçucu Yağlar Göz Kremi

Bu krem, 3 damla Jojoba yağı, beş damla papatya esansiyel yağı ve beş damla gül esansiyel yağı birleştirilerek yapılan uçucu bir yağ göz kremidir. Bu malzemeleri bir cam kaba alarak homojen bir hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra parmak uçlarınıza bu yağdan alarak göz çevresine uygulayın. Haftada 3- 4 defa uyguladığınız takdirde etkili bir sonuç almanız mümkündür. Bu krem, göz çevresinde oluşan kırışıklık ve renk kararması gibi problemleri ortadan kaldırır.

5. Yeşil Çay Göz Kremi:

Yarım fincan yeşil çay demleyin ve bir çay kaşığı balmumu sıvılaşana kadar ısıtın. Ayrı bir tencereye kuşburnu çekirdeği yağı ve tatlı badem yağından birer çorba kaşığı, 3 çay kaşığı E vitamini, 1 damla havuç yağı ve 2 damla lavanta yağı ekleyin. Oluşturduğunuz karışımı yeşil çay ile birleştirin ve kısık ateşte tamamen eriyene kadar ısıtın. Soğutulduğunda göz kremi kullanıma hazır hale gelir.

6.  Salatalık Göz Kremi:

Bu göz kremini yapmak için bir çay kaşığı soğutulmuş papatya çayı ve üç kalın dilim salatalığa ihtiyacınız olacak. Salatalıkları iyice ezin ve 2 çay kaşığı bal ile beraber 3 yemek kaşığı aloe vera jeli ekleyin. Malzemeleri bir mikser veya blender ile karıştırın. Bir kâseye alın ve daha sonra nazik bir şekilde göz çevrenize uygulayın. Özellikle göz altı morluğu gibi problemler yaşayan insanlar için oldukça faydalı bir kremdir.