Emekliyi mutlu eden zam sonunda açıklandı..! 2021 zammı ile Birlikte SSK Bağ-Kur emekli aylıkları ne kadar oldu?

Emekliyi mutlu eden zam sonunda açıklandı..! 2021 zammı ile Birlikte SSK Bağ-Kur emekli aylıkları ne kadar oldu?

2021 zammı ile SSK Bağ-Kur aylıkları ne kadar oldu? Sorusunun cevabı sorgulanan noktalar arasında yer almakta. Milyonlarca kamu personeli ve emeklinin aylıklarını etkileyecek zam belli oldu.


2021 zammı ile SSK Bağ-Kur aylıkları ne kadar oldu? Sorusunun cevabı sorgulanan noktalar arasında yer almakta. Milyonlarca kamu personeli ve emeklinin aylıklarını etkileyecek zam belli oldu. Yaklaşık 13 000 000 emekli, zamlı aylıklarını ne zaman alacaklarını soruyor. TUİK Aralık ayı enflasyon verilerinin belli olmasının akabinde emeklilerin yeni aylıkları ve aynı zamanda zam oranı belirlendi oldu. Zamlı aylıkların miktarlarını haberimizde sizler için hazırlandı. İşte, 2021 zammı ile SSK Bağ-Kur emekli aylıkları ne kadar oldu?

2021 Ocak ayında uygulanmakta olan zam ile SSK Bağ-Kur emekli aylıkları ne kadar oldu? Sorusunun cevabını sorgulanan hususlar arasında yer alıyor. Milyonlarca emeklinin yeni senede almış olacağı zamlı aylıklar belli oldu. TUİK belirlenen zam oranı akabinde, emekliler yeni aylıklarını ne zaman alacağını soruluyor. TÜİK üzerinden belirlenen enflasyon verilerinin sonrasında, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine % 8,36, kamu personeli emeklilerine ise % 7.3 zam olacağı öğrenildi. Yeni aylıklar Ocak ayı ile birlikte hesaplara yatacak.

ENFLASYON AÇIKLADI: EMEKLİ ZAMMI BU ŞEKİLDE BELLİ OLDU!

Enflasyon, En son ay olarak Aralık 2020'de % 1,25 artarken, senelik bazda % 14,60 oldu.

EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendirmekte olan 2021 asgari ücretin belirlendiği zamanı geride bıraktığımız haftanın akabinde gözlerin çevrildiği ve 12 milyonu geçen emekli aylıklarını belirleyecek olan zam ve aynı zamanda enflasyon oranları belli oldu.

Ocak ayı emekli maaşları zammı ile ve yeni kamu personeli maaşları ile alakalı bugün açıklanan enflasyon rakamları ile beraber emekli, kamu personeli emeklisi, kamu personeli, SSK ve BağKur emeklisi gibi pek çok farklı emekli 2021 emekli aylığı belli oldu.

2021 OCAK ZAMMI

TUİK belirlenen zam oranı akabinde, emekliler yeni aylıklarını ne zaman alacağını soruluyor. TÜİK üzerinden belirlenen enflasyon verilerinin sonrasında, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine % 8,36, kamu personeli emeklilerine ise % 7.3 zam olacağı öğrenildi. Yeni aylıklar Ocak ayı ile birlikte hesaplara yatacak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.