Emekliye ek ödeme geliyor! Güncel Durum!

Emekliye ek ödeme geliyor! Güncel Durum!

Emeklilere vergi iade ödemelerini kapsayan ek ödemeler konusunda TÜED yeni bir talepte bulundu. Emeklilere ek ödemenin düşük kaldığı gerekçesiyle yüzde 4 ve 5 yerine, yüzde 10 oranında ek ödeme talep etti.

 

Emekli olan bireylere özel Ramazan ve Kurban Bayramı süreci içerisinde yapılacak ek ödemeler ve temmuz zammı konusunda yapılacak açıklamalar bekleniyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda her bayram için bin lira bayram ikramiyesini alan emekliler, asgari ücretin artmasının ardından bu yıl ikramiyelere zam beklerken, ek ödemeler konusunda hükümetten yapılacak açıklamaları beklemekte.

1282669-001.jpg

Henüz bu konuyla ilgili olarak resmi ağızdan bir açıklama yapılmamışken, milyonlarca emekli ek ödemeler konusunda atılacak tüm detayları takip ediyor.

5f02c4b25542801bf015404b.jpg

Bilindiği gibi emekli maaşı bin 554 Türk Lirası altında olan yüzde 5, emekli maaşı bu miktarın üstünde olanlarda ise yüzde 4 ek ödeme alabiliyorken, Türkiye Emekliler Derneğin bu oranın arttırılmasını talep ediyor.

lira-c4bq-cover-jpg.webp

TÜED, vergi iadesinin yerine gelecek olan ek ödeme maaşlarının yüzde 4’ü-5’i oranında olduğunun altını çizerken bu ödemelerde artış talep etti. Oranın yüzde 10 olmasını da talep eden Türkiye Emekliler Derneği, kabul görülmesi durumunda da ek ödemelerde önemli artış gözlemlenecek.