Emeklilik için gün bekleyenlere müjde! 36 aya emekli olma fırsatı

Emeklilik için gün bekleyenlere müjde! 36 aya emekli olma fırsatı

Milyonlarca vatandaş emekli olmak için gün sayıyor. Emeklilik için primlerini doldurmaya çalışıyorlar. SGK bankalar ile yapmış olduğu büyük anlaşma sonrasında bağ-kurlular için emeklilik fırsatı doğdu.

Milyonlarca vatandaş emekli olmak için gün sayıyor. Emeklilik  için primlerini doldurmaya çalışıyorlar. SGK bankalar ile yapmış olduğu büyük anlaşma sonrasında bağ-kurlular için emeklilik fırsatı doğdu. Kamu bankaları emeklilik zamanı gelmiş olan Bağ-kur'luların birikmiş borçları için kredi sunmaktadır. Daha sonra sunulan bu kredi emeklilerin hesabından 36 aya varan vadelerle taksitlendirilir. Ek ödeme fırsatı sunulmaktadır.

Emekli olmak için gün bekleyenler, Sosyal Güvenlik Kurumu ile kamu bankalarından fırsat!

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası SGK ile yapmış olduğu anlaşma gereği 36 aya varan vade ile olan borcunuzun tamamını kapatmakta ve emekli olma fırsatı sunmaktadır. Bu sigorta kredisinde  1.60 faiz oranı kullanarak, 36 ay vadede kredi kullanma fırsatı sunmaktadır. Gerek SGK lı gerek, bağ-kur'lu herkes için bu hak tanınmaktadır.

screenshot-25.jpg

55 yaşında emekli olma imkanı sunuluyor. SGK'nın belirtmiş olduğu şartların taşınması durumunda erken yaşta emekli olma fırsatı da yakalaya biliyorsunuz. Son süreçte emeklilikle ilgili pek çok kişi araştırma yapmakta ve bilgi almaktadır. SGK'nın talep ettiği koşulları sağlayan kişiler erken yaşta emekli olabiliyor. Borç  primini 36 ay vade ile kamu bankalarından sunulan kredi ile tahsil edebiliyor.

Talep edilen koşul nedir?

screenshot-24.jpg

SGK’ lı ve Bağ-kur'lu çalışanlar bu haktan yararlanabiliyorlar. Bu süreçte bir sağlık sorunu yaşamanız gerekmektedir. Sağlık  sorunu olduğu için emekli olabiliyorsunuz. Örneğin, dikkat problemi, algı, bellek, kavrama soyutlama gibi işlemsel durumlarınız da kayıp yaşanması durumunda veya fizyolojik ve psikolojik olarak yaşamış olduğunuz sıkıntılı durumlarda erken emekli olma fırsatı yakalayabiliyor yakalayabiliyorsunuz.

screenshot-26-001.jpg

55 yaşını doldurmuş ve 5400 gün prim ödemek şartını gerçekleştirmiş olmanız durumunda emekli aylığı alabiliyorsunuz. Aynı zamanda engelli evladı bulunan kadın çalışanlar da bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Kadınlar için ödenen prim günü gün sayısının dörtte biri şeklinde olacaktır. Bu durum emekli yaş hadlerinden indirilmektedir. Böylece erken emekli olma fırsatını yakalayabiliyorsunuz. Emeklilik  için primlerini doldurmaya çalışıyorlar. SGK bankalar ile yapmış olduğu büyük anlaşma sonrasında bağ-kurlular için emeklilik fırsatı doğdu. Kamu bankaları emeklilik zamanı gelmiş olan Bağ-kur'luların birikmiş borçları için kredi sunmaktadır. Daha sonra sunulan bu kredi emeklilerin hesabından 36 aya varan vadelerle taksitlendirilir. Ek ödeme fırsatı sunulmaktadır.

Erken emeklilik ile ilgili farklı projelerin seçimin yaklaşması ile birlikte ortaya çıkması da ayrıca bekleniyor. Vatandaşların birçoğu geç emekli olunduğu kanısında bulunuyor. Durum böyle olunca partiler konu ile ilgili yoğun bir şekilde çalışıyor. Bunun neticesinde yakın olan seçim ile birlikte bir takım değişimlerin olması da bekleniyor. Olacak muhtemel değişimlerin vatandaşların lehine olacağı de beklenenler arasında. Birkaç formülün masada olduğu ayrıca edinilen bilgiler içerisinde.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.