Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca emeklinin alacağı bayram ikramiyesinin tarihi belirlendi.

Türkiye’de yaşayan milyonlarca emekliyi ilgilendiren bin liralık bayram ikramiyelerinin ne zaman alınacağı oldukça merak konusu. Bu yüzden birçok emekli arama motorları aracılığıyla ‘’2021 bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram ikramiyesi ne kadar?’’ gibi soruların cevaplarını arıyor.

Emeklileri yakından ilgilendiren bayram ikramiyesinin ödeme tarihi netleşti. Toplamda 13.1 milyon emekliye ödenecek olan bayram ikramiyeleri Mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatırılacak. NTV’nin haberine göre, Kurban Bayramı ikramiyesinin de 12 ila 16 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

bayram-ikramiyesi-ne-zaman-yatacak-2021-bag-kur-ssk-ve-memur-emekli-ikramiyesi-kac-tl-1617949326-1641.webp

Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 13 Mayıs’a denk geliyor. Sosyal Güvenlim Kurumu bayram ikramiyelerini ise bu tarihten bir hafta önce yani 6 Mayıs’ta hesaplara yatırmak için çeşitli çalışmalara başladı.

SSK, Bağ – Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin aynı gün bayram ikramiyelerinin alınması tahmin ediliyor. Bilindiği üzere Türkiye’de 2.6 milyon Bağ – Kur, 2.3 milyon memur emeklisi ve 8.2 milyon işçi bulunuyor. Toplamda ise 13.1 milyon emekli yaşıyor. İdari izin kararıyla birlikte 3,5 gün olması beklenen bayram tatili başlamadan hemen önce ikramiyeler hesaplara yatırılacak.

emekli-promosyon.jpg

Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Türkiye’de yaşayan birçok emekli bayram ikramiyesinin ne kadar olduğunu merak ediyor. Bayram ikramiyesinde artış veya azalışın olup olmayacağına dair araştırmalar yapıyorlar. Gelen bilgilere göre bayram ikramiyesi bin lira olarak hesaplara yatacak. Yaklaşık 13.1 milyon emekli bin liralık ikramiye haklarını Mayıs ayında alacaklar.