Emeklilere Ramazan Bayramı Harçlığı 2500 Lira Olacak

Emeklilere 1000 TL bayram harçlığı uygulaması uzun bir zamandan bu yana devam ediyor. Uygulama ilk günden bu yana oldukça beğenilen ve takdir edilen uygulamalar arasında bulunuyor.

Emeklilere 1000 TL bayram harçlığı uygulaması uzun bir zamandan bu yana devam ediyor. Uygulama ilk günden bu yana oldukça beğenilen ve takdir edilen uygulamalar arasında bulunuyor. Zamanında yapılan seçim vaatleri arasında tüm partilerin ilk sırada vermeyi düşündüğü ve sonunda mevcut iktidar tarafından verilen bayram harçlığı uzun bir süreden bu yana miktarı aynı bir şekilde verilmeye devam ediyor.

screenshot-3-001.jpg

Yapılan faaliyetin oldukça iyi bir düşünce olduğunu ve bayramlarda tüm insanların masraflarının fazla olduğu ve böyle bir zamanda gelen bu paranın ciddi bir şekilde ihtiyacı karşıladığı söyleniyor. Peki bu yardım sürekli olarak 1000 TL olarak mı devam edecek? Miktar ile ilgili bir değişim olmayacak mı?

2500 TL olacak

Hükümet tarafına yakın isimler tarafından emeklileri oldukça heyecanlandıracak bir haber bugün kamuoyuna düştü. Edinilen bilgilere göre bayram harçlıklarından 1 tanesinin 2500 TL olacağı ve bununla ilgili çalışmaların yapıldığı bilgisi iletildi. Bu 2500 TL olarak verilmesi düşünülen bayramın hangi bayram olacağı ile ilgili şu ana kadar her hangi bir bilgi iletilmiş değil.

Kamuoyu içerisinde haberin yayılmasıyla birlikte fikir ayrılığı bulunuyor. Bir kısım vatandaşlar kurban bayramında insanların daha fazla masraflarının bulunduğu ve bu sebeple bu bayramda bu yardımın yapılması gerektiğini belirtiyorlar. Diğer bir kesim ise Ramazan Bayramında bu yardımın sağlanmasının daha sağlıklı olacağı ve bu bayramda ihtiyacı olmayanların Kurban Bayramına kadar bu miktarı kullanmamaları hususunun en doğrusu olduğunu belirtiyorlar.

screenshot-2.jpg

Diğer Bayram Miktarı Aynı Kalacak

Edinilen bilgilere göre vatandaşlara sunulmakta olan bayram harçlığı hususunun diğer bayram için de artışının mümkün olmadığı şuan için 1 bayramın miktarın yükseltileceği ve ilerleyen zamanlarda da diğer bayramda alınan bin T olan yardım miktarının artırılabileceği ile ilgili bilgiler bulunuyor. Diğer bir taraftan her bayramın 1750 TL şeklinde verilmesi de gündemde bulunuyor. Bir çırpıda 2500 TL gibi bir miktarın alınması ile birlikte önemli ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan emekliler bunun dışında ayrıca bankalardan promosyon da alabiliyorlar.

Banka Promosyonu

Devlet tarafından 2 bayramda 3500 TL gibi önemli bir rakam alacak olan emekliler bunun yanı sıra bankalardan yaklaşık 2 bin TL gibi önemli bir miktar promosyon ödemesi de alıyorlar. Böylece tüm yan gelirler hesaplandığında 5500 TL gibi önemli bir miktar ek olarak emeklilerin cebine girmiş olacak. Aylık olarak 500 TL gibi önemli bir miktara tekabül edecek olan miktar emekliler için oldukça önemli bir miktar. Son zamanlarda sürekli olarak emeklilere bir miktar daha maddi destek verilmesi gerektiği ile ilgili haberleri bulunduğu şu günlerde belirtilenlerin yerine getirilmesi oldukça önemli