Emeklilere Müjdeli Haber Geldi! İkramiye Şartları Açıklandı!

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren ikramiye şartları belli oldu. Her sene ödenen ikramiye bu yıl çift ödeme olacak. Mayıs ayından önce emekli olan vatandaşlar ikramiyeden faydalanabilecek.

Emeklilere her sene ödenen ikramiyenin bu yıl çift ödenmesine karar verildi. Mayıs ayından önce emekli olan vatandaşlar çiftte ikramiyeden yararlanabilecek. Emekli ikramiyesinden faydalanabilmek için emeklilik kararı alınmış ve emekli maaşlarının bağlanmış olması gerekmektedir.

2884074-810x458.jpg

Mayıs ayından önce emekli olan vatandaşlar bu yıl için çift ikramiye ödemesi alacaklar. Mayıs ayından sonra emekli olanlar eğer Kurban Bayramı’ndan önce emekli olurlarsa tek ikramiye almaya hak kazanacaklar.

Başvuruya Gerek Yok

Emekli vatandaşların ikramiye alabilmesi için herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek yok, emekli olan herkesin hesabına vakti geldiğinde ikramiye tutarı otomatik olarak yatırılmaktadır. İkramiye ücretlerinin ne zaman ödeneceği SGK tarafından açıklanmaktadır.

Emekli maaşlarının hesaplanmasında SGK’ya bildirilen tüm kazançlar dahil ediliyor. 2000 yılı öncesi, 2000-2008 yılları arası ve 2008 yılı sonrasındaki dönemler için farklı aylık bağlanma oranları kullanılmaktadır, üç hesaplama emekli maaşını ortaya çıkarıyor.

sgk-ssk-bagkur-emekli-memur-milyonlari-ilgilen-4941083.jpg