Emekli İkramiyeler Ne Zaman Ödenecek?

Türkiye’de milyonlarca emekli bayram ikramiyesinin ne zaman alacağını merak ediyor. Bu yüzden ‘’emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek, emekli ikramiyeleri maaş tarihi’’ diye arama motorlarından aratıyor. İşte tüm detaylar…

Emeklilere bayram ikramiyeleri 6 – 7 Mayıs tarihlerinde ödeneceği aktarıldı. SSK emeklilerinin 6 Mayıs tarihinde, Bağ – Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine de 7 Mayıs’ta ikramiyeleri hesaplarına yatacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağını açıkladı.

1-004.jpg

Bilgin’in gerçekleştirdiği açıklamaya göre Ramazan Bayramı ikramiyeleri 6 ila 7 Mayıs arasında ödenecek. Bakan ödenecek olan ikramiye miktarının 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.

2-004.jpg

Geçtiğimiz haftalarda yapılan yasal düzenlemeyle birlikte emekli ikramiyelerinin miktarı güncellenmişti. Yapılan açıklamalarla birlikte emekli ikramiyesini 100 lira zam ekleniş, toplamda 1.100 TL olmuştu. Bu kapsamda da 2021 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan hemen 1 hafta sonra ödenecek.

3-004.jpg

6 – 7 Mayıs Tarihlerine Dikkat


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Vedat Bilgin SSK emeklilerin 6 Mayıs tarihinde ikramiyelerini belirtti. Bunların yanı sıra Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin de 7 Mayıs tarihinde bayram ikramiyesini alabileceklerini aktardı.

4-001.jpg

Söz konusu ilişkiye dair Çalış ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarda bulundu. Emeklilerinin yanında olmaya devam edeceğini aktararak şunları ekledi; “Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye’mizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.