Emekli aylıklarının düşürülme ihtimalini olduğu Duyuruldu! Emekli olacaklar Endişeli..!

Emekli aylıklarının düşürülme ihtimalini olduğu Duyuruldu! Emekli olacaklar Endişeli..!

Yeni yıl sonrasında bütün emekli vatandaşımız emeklilik maaşının artacağını düşünüyor. Bu durum doğrultusunda akıl almaz bir olay ile karşı karşıya kaldık.

Yeni yıl sonrasında bütün emekli vatandaşımız emeklilik maaşının artacağını düşünüyor. Bu durum doğrultusunda akıl almaz bir olay ile karşı karşıya kaldık.

2021 yılının gelmesi ile birlikte bütün çalışan emektar insanlar maaşlarında artış olması yönünde bir beklenti içerisinde.  Bu durumda gelişen neticeler doğrultusunda ihtimali az olan bir olay ile karşı karşıya kaldık. Emeklileri endişeye bırakan haber maaşlarında düşüş yaşanabileceği ihtimalinin yayılmasıyla gerçekleşti.

Bu haberin yayılması ile beraberinde emekliliğine az kalan vatandaşlar yakın zamanda emekli olmaktan vazgeçiyor. Emekliliği yaklaşan vatandaşlarımızın sigorta ödeneklerinin eksiksiz bir şekilde yatırılmadığı söz konusu olmuş ve bu durum dikkatleri fazlasıyla çekmiştir.  Bu durumda vatandaşın kanuni haklarını kullanmaları ile ilgili yasal düzenlemeler sonucu meydana gelmekte.

İŞÇİLERİMİZE EKSİK EMEKLİLİK SÖZ KONUSU

İşçilerimizin sigorta primlerinin eksik ve geç yatırılması sonucunda oluşan geç emeklilik ve düşük prim neticesinde mağdur duruma düşmektedir. Sürekli olarak çalışmakta olan işçilerimiz bu durumdan şikayetçi ama devlet büyüklerimiz bu konu ile alakalı iş verenlere katı kurallar getirerek gerekli desteğini fazlasıyla gösterdi. Aksi taktirde işçilerimiz sözleşmelerini fesih ederek tazminatlarını fazlasıyla alma hakkına sahiplerdir.

İş Veren Sigortaları Eksik Yatırıyor

Virüs döneminden etkilenen iş yerleri çalıştırmakta olduğu işçilerinden çok fazla şikayet almaktadır. İşçiler günde 12-14 saat çalışmasına rağmen ay bazında 420 saat çalışmalarına rağmen sigorta primlerinin 15 gün ya da 20 gün şeklinde yarı zamanlı yatırılması durumundan bir hayli şikayetçiler. İşçilerin bir kısmı yarı zamanlı çalışmış olsalar da yatırılması gereken 20 gün olmasına rağmen yarı zamanlı çalışan işçilerimizin 10 günlük sigorta primi yatırılmaktadır bu durumdan rahatsız olan işçiler sesini duyurdu. Devlet bu konu ile yakından ilgileniyor güzel haberleri alan işçiler tüm haklarını savunabilecek ve tazminatlarını fazlasıyla alabileceklerdir.

Geç Emeklilik Daha Az aylık

İş verenler işsizlik fonunu göstererek bu durumdan kurtulmaya çalışıyor. Çalışanlara maaşlarını elden vermesi durumunda sigorta primlerini işçiler tarafından yatırılacağı gerekçesiyle bu işsizlik fonundan faydalanıyor. Konu ile alakalı emeklilik gününü bekleyen işçilerimiz bu durumda düşük emeklilik maaşı ile emekli olma durumunda kalmaktadır.

Çalışanların uzun zamanlar boyunca hayelini kurmuş oldukları emeklilik ile ilgili neredeyse her geçen gün olumlu veya olumsuz anlamda bazı haberler yayınlanıyor. Yapılan haberler içerisinde çalışanları bilinçlendirmek üzere olan birçok ibare de yer alıyor. Aynı şekilde geç emekli olmanıza sebebiyet verecek bu durumların iyi bir şekilde irdelenmesi ve emeklilik döneminde bu sıkıntının yaşanmaması adına önlem alınması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.