Elektrik, Doğal gaz, ve Su faturaları ile İlgili Önemli Gelişme..!

Elektrik, Doğal gaz, ve Su faturaları ile İlgili Önemli Gelişme..!

Elektrik su ve doğal gaz faturalarının ödenmesinden müdürlerinin sorumlu oldukları söylendi. MEB’de gelen yazıda “Su, doğal gaz ve elektrik faturaları son ödeme zamanı geldiğinde ödenmediği durumda ve belirtilen

 

Elektrik su ve doğal gaz faturalarının ödenmesinden müdürlerinin sorumlu oldukları söylendi. MEB’de gelen yazıda “Su, doğal gaz ve elektrik faturaları son ödeme zamanı geldiğinde ödenmediği durumda ve belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmediği sebebiyle alakalı abonelik sözleşmesine göre gecikme bedeli ve aynı isimler altında gerçekleştirilen miktarlardan okul müdürleri ve il/ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumlu olacaklar ve söz konusu olan sorumluluklarını yerine getirmeyenler hakkında gerekli idari işlemler yapılacaktır” diye belirtildi.

81 İle Yazı Gönderildi

MEB 81 şehre faturalar ile alakalı yazı gönderdi. Gelen imzalı yazılı metinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran okullar faturaların zamanı geldiğinde ödenmesi ile alakalı uyarıldı. MEB’den gelen yazı da: Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olan okul müdürleri tarafından MEBBİS ödenek takip modülüne sayaç okumalı faturalar son ödeme tarihlerinden önce girişlerini yapan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafınca zamanlarında onayı yapılan ödenek talepleri şehir merkezlerinde defterdarlık muhasebe müdürlüklerine, ilçelerde ilçe mal müdürlüklerine gönderilmektedir.

Söz konusu olan bütçenin tasarruf önlemlerine uyulayabilmek için belirtilen faturaların zamanı geldiğinde ödenebilmesi için Pazartesi ve Perşembe günü Hazine ve Maliye Bakanlığının serbestileri doğrultusunda ödenek gönderimleri yapılıyor.

Elektrik, su ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihinden en geç yedi gün öncesinde ödenek takip modülüne girişlerinin yapılmasından Okul Müdürlükleri sorumludur.

Ödenek takip modülüne girişleri Okul Müdürlükleri tarafınca yapılmış olan faturalar fatura numaraları, fatura tutarları, tüketim miktarları, bu faturalar için gönderilen ödeneklerin son ödeme tarihi gelmeden ödemelerinin tamamlanmasından, fatura tarihi ve son ödeme tarihi bilgileri kontrol edilerek onaylanmasından, okulların faturalarının aylık düzenli girişlerinin yapılmasından, gönderilen ödeneklerin gönderilme amaçlarına uygun olarak kullanılmasından il/ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumludur.

Son ödeme tarihleri gelen elektrik, su ve doğal gaz faturalarının ödenmemesi ve bildirilen yükümlülüklerin yerine getirilmemesi sebebiyle alakalı mevzuat ve/ veya abonelik sözleşmelerine göre gecikme bedeli ve benzeri isimler altında gerçekleştirilen miktarlardan okul müdürlükleri ve il/ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumlu olacaklar ve söz konusu olan sorumluluklarını yerine getirmeyen ilgili kişiler hakkında gerekli idari işlemler uygulanacaktır.

.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.