Ekrem İmamoğlu’na soruşturma açıldı: İçişleri Bakanlığından açıklama

Ekrem İmamoğlu’na soruşturma açıldı: İçişleri Bakanlığından açıklama

Türbede ellerini arkasına bağlayarak yürüyen Ekrem İmamoğlu soruşturma konu olmuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili olarak açıklama yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açılan soruşturmayla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mahir Çataklı açıklama yaptı. Çataklı soruşturma üzerine şunları söyledi; ‘’İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları” ile ilgili olduğunu aktardı.

1620109610929-whats-app-image-2021-s6e4-cover.jpg

Mahir Çataklı’nın Tam Açıklaması

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mahir Çataklı’nın gerçekleştirdiği açıklama ise şu şekilde; "İmamoğlu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir işlemi bu. İstanbul Başsavcılığı bir talepte bulunmuş, Sayın İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları ilgili. Bu iddialara üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir işlem var. Bize gönderildi. Dolayısıyla her Cumhuriyet Başsavcılığından gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor."