Devlett 6 Ay Ödemesiz Kredi Verecek! Yeni Düşük Faizli Kredi Resmi Gazetede!

Devlett 6 Ay Ödemesiz Kredi Verecek! Yeni Düşük Faizli Kredi Resmi Gazetede!

Faizsiz Kredi olarak uzun zamandan beri beklenen destek resmi gazetede yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Faizsiz kredi müjdesi sonunda çıktı. Tüm yurttaşları alakadar etmekte olan 6 ay geri ödemesi bulunmayan Faizsiz

Faizsiz Kredi olarak uzun zamandan beri beklenen destek resmi gazetede yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Faizsiz kredi müjdesi sonunda çıktı. Tüm yurttaşları alakadar etmekte olan 6 ay geri ödemesi bulunmayan Faizsiz kredi belli oldu! Faizsiz kredi ile ilgili yapılan ilk açıklamalar ise şu şekilde;

Pandemi dönemi içerisinde yurtdaşın nakit akışı ile ilgili ciddi sıkıntılar olması ve yasaklarla gelmiş bulunan gelir düşüşleri ile alakalı olarak yaşadığı ekonomik sorunlara destek olmak maksadıyla düşük faizli kredi paketleri vatandaşlara açıklanmıştı. Salgın destek paketleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat Mart 2020 itibariyle açıklanan kredi müjdelerine farklı bir krediyi daha eklendi. Resmi Gazetede yayınlanmış bulunan yeni karar ile birlikte vatandaşa 6 ay ödemesi bulunmayan kredi desteği verilecek.

Resmi Gazete 29 Aralık 2020 yayınında Cumhurbaşkanı Kararnamesi i vatandaşa yeni düşük faizli kredi desteği verileceğini açıklandı. Cumhurbaşkanlığı, kamu bankaları arasında bulunmakta olan Halkbank ile yapmış bulunduğu yeni anlaşma ile birlikte banka üzerinden faizsiz kredi verecek. Devlet Vakıfbank ve bununla birlikte Ziraat Bankası ile de aynı şekilde benzer anlaşmalar yapıyor. Korona salgının start almasıyla birlikte önceden açıklanan altı ay ötelemeli kredi desteği gene verilecek. Son açıklamayla birlikte yurttaşlar 6 ay ötelemeli 10 000 TL ihtiyaç kredisi sunulacak mı? Sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

Resmi Gazete’de yayınlanmış bulunan karar çerçevesinde ülke genelindeki esnaf ve aynı zamanda sanatkarlara 2021 faizsiz kredi yürürlüğe girmiş bulunuyor. Bununla birlikte karar çerçevesinde esnaflar 50% faiz indirimi bulunan kredi desteği de alabiliyor.

Esnafa Faizsiz veAynı Zamanda Düşük Faizli Kredi

Esnafa devlet bankalarından Halkbank 2021 yılında sunulacak 50% faiz indirimli kredi hizmetinden tüm esnaflar yararlanabilecek. Esnaf ve sanatkarlar kamu bankası Halkbank ile % 50 faiz indirimli kredi desteği paketinden iş yerlerinde ihtiyaç bulunan ekipman ve demirbaş temini kapsamında için 30 000 TL’ye limit çerçevesinde kredi kullanımı yapabilecek.

Faaliyet noktasıyla alakalı olarak ustalık sertifikası bulunan, Hakbank esnaf kredisi formu tamamlandığı tarih itibari noktasında en az 1 yıllık ustalık sertifikasına sahip bulunan ve bununla birlikte bu belge ile ilgili alanda en az 1 yıldır işletme açtığını ispat edebilecek noktada olan esnaflar faydalanacak. Bu kredi desteği çerçevesinde esnaflar faizsiz kredi paketinden faydalanacak..

Ayrıca KOSGEB tarafından esnaf ve  aynı zamanda girişimcilere 2021 yılında da sunulan destek de devam edecek. 30 yaşını tamamlamamış, KOSGBE girişimcilik eğitimi almış bulunan tüm genç yatırımcılara projelerinin KOSGEB üzerinden onaylanmasıyla 100 bin TL’ye limit çerçevesinde 50% faiz indirimli kredi sunulacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.