Devlet Tarafından Verilen 1000 TL Destek 2. Defa Alınabiliyor! İşte Yöntemi!

Devlet Tarafından Verilen 1000 TL Destek 2. Defa Alınabiliyor! İşte Yöntemi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tarafından Kaymakamlıkların içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden destek ödemeleri devam ediyor. Öğrenciler, işsizler, yeni mezunlar, ev hanımları için 1000 TL'ye kadar destek ödemesi yap

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tarafından Kaymakamlıkların içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden destek ödemeleri devam ediyor. Öğrenciler, işsizler, yeni mezunlar, ev hanımları için 1000 TL'ye kadar destek ödemesi yapılıyor. Devlet tarafından sunulan destek ödemeleri devam etmekte.

screenshot-12.jpg

Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle devlet tarafından vatandaşlara destek verilmeye devam ediyor. Vatandaşlar için yardım paketleri ve ekonomik destek programları tek tek duyuruluyor. Bu yardımlardan en çok dikkat çeken ise ihtiyaç sahiplerine verilen 1000 TL'lik yardım oldu. Devlet tarafından verilen 1000 TL'lik yardım başvuru sonuçları açıklandı! Devlet tarafından ihtiyacı bulunan kişilere 1000 TL'lik yardım yapılmaya devam ediyor.

Ev hanımları, işsizler, düşük gelirliler, öğrenciler, yaşlılar yapmış oldukları 1000 TL'lik yardımı başvurusunu sonuç linklerinden kontrol edebilirler. Yardım sürecinde ilk faz ve ikinci faz ödemeleri tamamlandı. 3.faz ödemesi ise yeni başlıyor. Bu süreçte ihtiyacı olan herkese ödeme yapılacak.

screenshot-9.jpg

Bakanlık tarafından yapılan başvuru koşullarında başvuruda bulunan kişilerin kamu memuru olmaması, kamuda daimi işçi olarak çalışmaması, İŞKUR üzerinden işsizlik maaşı almıyor olması, nakti ücret desteği almıyor olması talep edilmektedir. Ayrıca bir defalık 1000 TL'lik destek almış kişilere iki defa destek ödemesi yapılmamaktadır

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Sosyal Yardım Genel Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları üzerinden başvurular alıp değerlendirirken vatandaşların yaşadıkları evdeki hane halkının toplam gelirine bakmaktadırlar. Kişi başına düşen gelir seviyesi belli bir seviyenin üzerinde olması durumunda ödeme gerçekleştirilmez. Ailenin aylık geliri düşük olup kişi başına düşen geliri de düşük ise ödeme ihtimali artacaktır. Bakanlık tarafından ilan edilen standart başvuru sonrasında kişilerin kamu memuru olmaması, kamuda daimi işçi olarak çalışmaması, İŞKUR işsizlik maaşı veya nakdi bir ücret desteği almıyor olması istenmektedir. Ayrıca daha önce destek almış kişilere tekrardan destek yapılmamaktadır.

Bu destekten kimler yararlanabilir

screenshot-10.jpg

 65 yaşını doldurmuş muhtaç kişiler, eşi vefat etmiş kadınlar, muhtaç asker aileleri, öksüz ve yetimler, şartlı eğitim yardımı alanlar, kimsesiz vatandaşlar, engelli aylığı alanlar, sağlık yardımı alanlar, psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar düzenli nakdi yardım programı kapsamında 1000 TL ödeme alacaklar.

E-devlet üzerinden 1000 TL'lik yardım sorgulaması nasıl yapılır?

Yukarıda belirtilen yardım alacaklar listesindeyseniz ve açık kapı uygulamasına başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz 1000 TL'lik destek yardım alıp almayacağınızı e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ödemeler PTT tarafından evinize ulaştırılacaktır.