Devlet Milyonlarca Kişiye 1.660 Türk Lirası İhtiyaç Destek Ödemesi Sunuyor…

Devlet Milyonlarca Kişiye 1.660 Türk Lirası İhtiyaç Destek Ödemesi Sunuyor…

Ayın ikinci haftasından itibaren devlet tarafından 1.660 Türk Lirası devlet destek ödemesi sunuyor.

Ayın ikinci haftasından itibaren devlet tarafından 1.660 Türk Lirası devlet destek ödemesi sunuyor. Yeni bir seneye başlamamız itibari ile en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında destek ödemeleri yer alıyor. Yılın ilk ayı itibari ile evde bakım ödemeleri tarihi araştırılmaya başladı. Bunu sorgulama işlemini ise rahatlıkla telefon üzerinden sms ile yada e-Devlet sistemleri üzerinden öğrene bilirsiniz. Yeni bir seneye başladığımız şu günlerde yatırılan ücretlerde de artış yaşandı.

Her ay yüz binlerce vatandaşa destek amaçlı devlet tarafından birçok ödeme yapılıyor. Asgari ücret tutarına göre ayarlanan ödemeler asgari ücretin artışıyla birlikte arttı. Bu destek ödemeleri yaşlı vatandaşa, engelli ve muhtaç kişileri birazda olsun rahatlatmak için yapılan yardımlardır. Yılın ilk ayı itibari ile evde bakım ödemeleri tarihi araştırılmaya başladı. Bunu sorgulama işlemini ise rahatlıkla telefon üzerinden sms ile yada e-Devlet sistemleri üzerinden öğrene bilirsiniz.

screenshot-3.png

Her Ayın 2. Haftası İtibari İle Yatırılmaya Başlanıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bazında destek maaşları ayın 2. haftası itibaren şehir şehir hesaplara aktarılıyor.

2021 Evde Bakım Ücreti Nedir Ve Kadardır?

Bakıma ihtiyacı olan kişilerin rapor ve belgelerle durumu kanıtladıktan sonra devlet tarafından aylık olarak verilen evde bakım maaşından yararlanmasıdır. Hastalara bakan kişilere verilir. 2021 yılı itibari ile evde bakım maaşı 1544 lira 61 kuruş şeklinde vatandaşa tahsil edilecektir.

Evde Bakım Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşlarınızın hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet sistemleriniz üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca sms yöntemi ile de sorgulatabilirsiniz. Büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747 gönderebilirsiniz.  Bu yöntem ile her ay bakiyenizi sorgulata bilirsiniz. Ayrıca aylığınızı aldığınız bankanın mobil uygulaması ile rahatlıkla takip sağlaya bilirsiniz.

Evde Bakım Aylığı Nasıl Ve Nereden Takip Edilir?

screenshot-2.png

Bu maaştan yararlanmak isteyenler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları belge ile sağlık kurulu raporu vermekle görevli birimlere gidiyorlar. Raporda istenen engellilik yüzdesinden sonra muhtaçlık değerlendirme raporu hazırlanır ve engellilik yüzdesine göre evde bakım maaşı verilir.

Evde bakım maaşı için gerekli kriterlerin oluşması durumunda başvuru yapabilirsiniz. Kriterler bakanlığın ilgili sayfasında bulunmaktadır. Başvurular e devlet üzerinden kontrol edilebildiği gibi ksa mesaj üzerinden de kontrol edilebilmektedir. Büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747 gönderebilirsiniz.  Bu yöntem ile her ay bakiyenizi sorgulata bilirsiniz. İlgili kuruma telefon üzerinden ulaşarak da sorgulama yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum