Cumhurbaşkanı Erdoğan Vasiyetini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vasiyetini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan vasiyetini bir etkinlikte açıkladı.

‘Eski Dostlar Cumhurbaşkanı ile Buluşuyor’ etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arakan’da şehit olan Osmanlı askeri Muhammed’in gündeme gelmesinin ardından, “Ben hayatımı kaybettikten sonra Muhammed’in kabrinden alınan toprak benim mezarıma koyulsun, çocuklarıma ve eşime vasiyetimdir” dedi.

1043244140-0-87-1200-737-1000x541-80-0-0-37ccbe1f2eb1e74e09d51026ff933f64.jpg

“Eski Dostlar Cumhurbaşkanı ile Buluşuyor” etkinliğinde Fazilet Partisi, Refah Partisi, Milli Selamet Partisi’nde yer almış önemli isimlerle, Erdoğan’ın çok sayıda dostu bir araya geldi.

Toprağını Mezarıma Koyun

Gazeteci Sibel Erarslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’la birlikte 2013 yılında gerçekleştirdikleri Arakan ziyaretini hatırlattı ve Arakan’da 92 sene önce şehit olan Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in mezar toprağından getirdiğini ifade etti. Eraslan, Arakan’da müslümanların soykırıma uğradığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan dışında kimsenin bu duruma ses çıkarmadığını dile getirdi.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, vasiyetini açıkladı ve öldüğü zaman mezarına Arakan’da şehit olan Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in toprağından koyulmasını istedi. Erdoğan’ın bu sözleri üzerine salondaki davetliler duygu dolu anlar yaşadı.

cumhurbaskani-erdogan-normallesmenin-yol-haritasini-acikladi-m.jpg