Çiftçiye Büyük Müjde! Borçlar Yapılandırılıyor!

Çiftçiye Büyük Müjde! Borçlar Yapılandırılıyor!

Ak Partili isim Salih Cora, mecliste basın toplantısı düzenledi. Geçen hafta mecliste konuşulup kabul edilen tasarının detaylarını paylaşan Cora, 21 bin çiftçinin 1 milyar TL civarındaki borçlarının yapılandırılacağını belirtti.

 

Ak Partili isim Salih Cora, mecliste basın toplantısı düzenledi. Geçen hafta mecliste konuşulup kabul edilen tasarının detaylarını paylaşan Cora, 21 bin çiftçinin 1 milyar TL civarındaki borçlarının yapılandırılacağını belirtti. Trabzon Milletvekilliği yapan Salih Cora çiftçilerin tarım ve kooperatiflere olan borcunun yapılandırılacağını duyururken tam borç miktarının se 931 milyon TL olduğunu duyurdu.

ciftci-sen-den-6-talep-707860-5.jpg

Mecliste düzenlediği basın toplantısında konuşan Ak Parti Trabzon Milletvekili Fatih Cora, çiftçilere müjdeli haber verirken, TBMM’de kurulan komisyonca bu kararın kabul edildiğini duyurdu. Kanun teklifi olarak meclise sunulan bu yasanın kabul edildiğini müjdeleyerek çiftçiye sunan Cora, teklifin pandemi sürecinden kaynaklı bir gereklilik olduğunu ifade etti. Vatandaşların ve çiftçilerin bu zorlu günlerde bir nebze olsun rahatlamasını istediklerini söyleyen Cora, bu anlamda yasanın çiftçi için oldukça etkili olacağını belirtti. Öte yandan restoran ve lokantalarında yaşadıkları zorlukların farkında olduklarını belirten Cora, bunun için de gerekli adımların atılacağını belirtti.

6012588155427f0f14cdfa10.webp

Restoran ve lokanta sektöründe çalışan vatandaşlar için de günlük 50 TL gibi bir miktar belirlediklerini söyleyen Salih Cora, bu ücretin İşsizlik Sigorta Fonu’ndan karşılanacağını söyledi. Pandemi sürecinde vatandaşların yaşadıkları zorlukların farkında olduklarını belirten Cora; çiftçilere ve restoran-lokanta sektöründe çalışan vatandaşlara bu desteklerin başlangıç olduğunu, öte yandan tüm vatandaşları rahatlatma adına bazı çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti.