CHP'den Erken Seçim Açıklaması Geldi!

CHP'den Erken Seçim Açıklaması Geldi!

CHP Grup Sözcüsü Faik Öztrak gündemle ilgili basın açıklaması yaptı. CHP’nin MYK Toplantısı sonrası açıklama yapan Öztrak erken seçim konusuna da değindi.

 

 

CHP Grup Sözcüsü Faik Öztrak gündemle ilgili basın açıklaması yaptı. CHP’nin MYK Toplantısı sonrası açıklama yapan Öztrak erken seçim konusuna da değindi. Genel Merkez’de kameralar karşısına çıkan Öztrak birçok konuya değinirken erken seçim ile alakalı partisinin düşüncelerini paylaştı.

 

Siyasetçilere Yapılan Saldırılara Değindi!

İktidar partisine çok sert eleştirilerde bulunan Faik Öztrak, siyasi isimlere yapılan saldırılara değindi. Saldırılar karşısında İktidar’ın daha çok saldırı yapan kişileri cesaretlendirdiğini ifade eden Öztrak, sarayın kirli dilini bu tür şeylerin oluşturduğunu söyledi. Ankara’nın göbeğinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmişte yapılan saldırıya değinen Öztrak; bu kişilerin mafya vari işlerde bulunduklarını ve bunun bir şekilde iktidar tarafından desteklendiğini söyledi. Ayrıca gazetecilere ve daha birçok haberciye bir şekilde tehditlerde bulunan kişilerin olduğunu vurgulayan Öztrak, bu yaşananların demokrasiye bir darbe olduğunu savundu.

Geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a da değinen Öztrak, bu kişilerin durmadan kalleşçe saldırılar yaptığını ifade etti. Ayrıca aynı gün içerisinde haberciler Afşin Hatipoğlu ile Orhan Uğurluoğlu’na saldırı yapıldığını ifade eden Öztrak, bunların organize edildiğini söyledi. Bu saldırıları sarayın kirli dili olarak nitelendiren Öztrak, saldırıları lanetlediğini ifade etti.

 

 

Koronavirüs Aşısına Değindi!

Türkiye’de başlayan koronavirüs aşılarına da değinen Öztrak, tüm dünyanın zamanla yarışarak aşıları yapmaya çalıştığını söyledi. Birçok ülkenin nüfuslarının % 20 kadarını aşıladıklarını söyleyen Öztrak, Türkiye’nin bu noktada çok fazla geride kaldığını savundu. 11 Aralık olarak aşıların başlayacağı tarihin belirtilmesinden sonra bir aydan fazla zaman geçince aşıların başladığına değinen Öztrak, bu yaşananları tam bir fiyasko olarak belirledi.

Dünyada birçok ülkenin diğer aşıları da aldığını ifade eden Öztrak, Türkiye’nin Çin aşılarına tek bel bağladığını söylerken, bu dozların da çok yetersiz olduğuna vurgu yaptı. 1,5 milyon kişiye yetecek kadar aşının getirildiğini söyleyen Öztrak, koronavirüs sürecinin başından şu ana dek her şeyin bir fiyasko olduğunu ve başarısızlıkla açıklanabileceğini söyledi.

 

AKP’lilerin Ne Önceliği Var Dedi!

Aşılama takviminin olmadığını söyleyen Öztrak, aşı kampanyalarının yapıldığını söyledi. Aşı kampanyasının yapılmasını eleştiren Öztrak, ortada olmayan bir şeyin kampanyasının yapılmasının saçma olduğuna vurgu yaptı. İnsanların aşıdan kaçmadığını söyleyen Öztrak, ortada aşı olması halinde insanların zaten seve seve aşı olacaklarına değindi. Önceliklerin bazı türkücülere verildiğini söyleyen Öztrak, AKP Parti MYK Üyelerinin öncelikli olmadığını belirterek, yalaka türkücüler ile şarkıcıları öncelik yapan şeyin ne olduğunu sordu.

 

Kayseri’de 7 Kişinin İntihar Etmesi!

İnsanların daha ucuza ekmek almak için Halk Ekmek kuyruklarında beklediklerini söyleyen Öztrak, bu kuyrukların saraydan görünüp görünmediğini sordu ve Kayseri’de 7 vatandaşın son günlerde intihar ettiğini söyledi. Geçim sıkıntısından dolayı vatandaşların canına kıydığını söyleyen Öztrak, insanların canıyla Saray’a ihtarname çektiğini söyledi.

 

Şentop’a Cevap!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un, Cumhurbaşkanı’nın taraflılığına dair yaptığı açıklamaya değinen Öztrak, Cumhurbaşkanı’nın bir parti üyesi veya başkanı olabileceğini söyledi. Mustafa Şentop’un açıklamalarına dair yine konuşan Öztrak, söylenenlerin Cumhurbaşkanlığı makamının kalmadığının kanıtı olduğunu belirtti.

 

Erken Seçim Açıklaması!

Meral Akşener’in erken seçim ile ilgili yaptığı açıklamayı kabul ettiklerini söyleyen Öztrak, erken seçimin bir mecburiyet olduğunu söyledi. Bir an önce seçime gidilmesi gerektiğini belirten Öztrak AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın açıklamalarına da değindi. Bülent Turan’ın ‘mecburi adımlar’ olarak 50+1 arayışına girdiklerini söyleyen Öztrak, bu sebeple erken seçimin yakında olacağına inandığını belirtti. Ayrıca seçim sistemiyle oynanmaya çalışılmasının da korkaklık olduğuna değinerek sözlerini noktalayan Öztrak, ‘korkunun dağları geldi’ dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.