Canan Karatay Spor ve Meyve Suyu İle İlgili Şok Açıklama Yaptı!

Canan Karatay Spor ve Meyve Suyu İle İlgili Şok Açıklama Yaptı!

Her söylediği olay olan Canan Karatay’ın sözlerini herkes paylaşıyor . Kendi sağlığımız için tükettiğimiz her gıdaya dikkat etmemiz lazım . Bizim vücudumuza faydalı sandığımız çoğu gıda aslında zararlı olabiliyor.

Her söylediği olay olan Canan Karatay’ın  sözlerini herkes paylaşıyor . Kendi sağlığımız için tükettiğimiz her gıdaya dikkat etmemiz lazım . Bizim vücudumuza faydalı sandığımız çoğu gıda aslında zararlı olabiliyor.

Her ne kadar sağlığımız için spor önemli olsa da aslında vücudumuza en önemlisi taze gıda tüketimi ve sağlıklı besinlerdir. Etrafımızdaki sağlıklı insanların yaşamına dikkat edersek onların en önem verdikleri spor ve dengeli beslenmektir. Gününüz şartlarında insanlar hazır gıdaya olan talebi daha çok artar hale geldi oysa ki etrafımızdaki insanların dengeli beslenmeleri ve spor yaşantısı sayesinde ne kadar dinç ve hareketli insanlar olduğunu görüyoruz.

Özellikle gençlerimize olan uyarısıyla dikkat çeken Canan Karatay son uyarısıyla yine gündem oldu. Üç beyaz dan olan şekere olan savaşında şimdi de bal hakkında uyarıda bulundu. Bu durum bal yiyen insanları bir hayli kaygılandırdı.

screenshot-14.jpg

Tabi ki doğal olan bal en sağlıklı olanıdır ve bildiğimiz üzerine en faydalı gıdadır. Doğal olmayan yollarla üretilen her gıda vücuda faydası olmadığı gibi zararı da vardır. Milliyet gazetesi pembenar ekinde yer alan bilgiye göre Canan Karatay’ın bal ile ilgili sözleri vardır ; şöyle söz ediyor, Balın içine faydalı olmayan flukoz ve glikoz maddelerini varlığını söyleyen sayın Prof.Dr. Canan Karatay’ın bunların karaciğeri yağlandırdığı gibi şeker hastalığı olan kişilerin de bal yememeleri gerektiğini söyledi.

Hazır meyve suları hakkında bilgilendiren Canan Karatay çoğunlukla faydası olduğunu düşündüğümüz meyve sularını çocuklarımıza içiririz ama bu durum ile ilgili göre Canan Karatay şöyle dile getiriyor zararını ALKOL GİBİ ZARARI VAR

Prof. Dr. Canan Karatay c vitamini yalnızca meyve sularında tüketmeyiz bu büyük bir yanılgıdır. Hazır meyve suyunun alkol den bir farkı yok üstelik karaciğere zararı bile vardır yağlanmasını sebep olur diyerek sözünü vurguladı.

Yeni Açıklama

Etrafımızdaki sağlıklı insanların yaşamına dikkat edersek onların en önem verdikleri spor ve dengeli beslenmektir. Gününüz şartlarında insanlar hazır gıdaya olan talebi daha çok artar hale geldi oysa ki etrafımızdaki insanların dengeli beslenmeleri ve spor yaşantısı sayesinde ne kadar dinç ve hareketli insanlar olduğunu görüyoruz. Özellikle gençlerimize olan uyarısıyla dikkat çeken Canan Karatay son uyarısıyla yine gündem oldu. Üç beyaz dan olan şekere olan savaşında şimdi de bal hakkında uyarıda bulundu.