Çalışanlara Bayramda Müjde Var! Bu Haber Sevinçle Karşılanır

Çalışanlara Bayramda Müjde Var! Bu Haber Sevinçle Karşılanır

Devlet işçilere Tediye ödemelerinin ikincisini Ramazan Bayramı öncesinde vereceğini duyurdu. Tediye nedir? Kimler tediye ikramiyesinden yararlanır?

Devlet işçilere Tediye ödemelerinin ikincisini Ramazan Bayramı öncesinde vereceğini duyurdu. Tediye nedir? Kimler tediye ikramiyesinden yararlanır?

Tediye nedir?

Tediye devlete ait kurum ve kuruluşlarda çalışan işçiye 2 aylık maaşı oranında devlet tarafından verilen ödemeleri. Kişilere yılda toplamda 52 günlük tediye ödemesi sağlanmaktadır ve tediye ödemeleri yılda 4 defa gerçekleştiriliyor. Tediye ödemelerinde hesaplanması şu şekilde oluyor, yılda 4 taksit şeklinde yapılan ödemelerin ilki Ocak ayında verilmektedir ve her bir ödemede 13 günlük ödeme sağlanmaktadır. İşçinin aldığı maaş oranında da tediye miktarı değişmektedir.

screenshot-5.jpg

Kimler tediye ödemelerinden yararlanabilir? Devlet ve devlet kurumuna bağlı müesseselerde çalışan işçilere, sermayenin yarısından fazlasının devlete ait olduğu kuruluşlara, kamu iktisadi kuruluşlarına, genel ve karma bütçeli kurumlar, özel bütçeli idareler, belediye ve Özel İdareler de çalışan işçiler tediye ödemelerinden yararlanabilirler.

Devlet işçilere Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemesi sağlanacağını duyurdu... Ülkemizde çalışmakta olan binlerce işçiyi ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Kamu kurumlarına bağlı olarak istihdam sağlayan işçilere tediye ödemeleri verilmeye başlanıyor. Tediye ödemeleri Ramazan Bayramı öncesi işçilere ödemesi sağlanacak.

İşte ödemenin detayları...

screenshot-6.jpg

Ülkemizde kamu kurumları bünyesinde çalışan işçilere her sene tediye ödemesi sağlanmaktadır. Bu ödemeler yılda 4 kez olmak üzere bu yıl ilk tediye  ödemesi Ocak ayının sonu Şubat ayının başında işçilerin hesabına yatırılmıştı. 70 bini geçen kamu işçisine bu ödeme sağlandı. İkinci tediye ödemeleri için ise tarihi Ramazan Bayramı öncesi şeklinde belirtiler. İkinci tediye ödemelerinin 11 Mayıs 2021 tarihinde yatırılacağı düşünülmektedir. Yeraltında çalışan işçilerimiz için yapılan tediye ödemesinin tamamı 24 Aralık 2021 tarihinde yapılacaktır.

Vatandaşlara senede toplamda 52 günlük tediye ödemesi verilmektedir ve tediye ödemeleri yılda 4 kez yapılmaktadır. Tediye ödemelerinde hesaplanması şu şekilde oluyor, senede 4 taksit şeklinde yapılmakta olan ödemelerin ilki Ocak ayında sunulmaktadır ve her bir ödemede 13 günlük ödeme yapılmaktadır. İşçinin aldığı aylıkları oranında da tediye miktarı farklılaşmaktadır. Kimler tediye ödemelerinden faydalanabilir? Devlet ve devlet kurumuna bağlı bünyesinde çalışan işçilere, sermayenin yarısından fazlasının devlete ait olduğu kuruluşlara, kamu iktisadi kuruluşlarına, genel ve karma bütçeli kurumlar, özel bütçeli idareler, belediye ve Özel İdareler de çalışan işçiler tediye ödemelerinden yararlanabilirler. Devlet işçilere Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemesi sağlanacağını duyurdu... Ülkemizde çalışmakta olan binlerce işçiyi ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Kamu kurumlarına bağlı olarak istihdam sağlayan işçilere tediye ödemeleri verilmeye başlanıyor.