Bu Sektör Devreye Girince İşsiz Kimse Kalamayacak!

Bu Sektör Devreye Girince İşsiz Kimse Kalamayacak!

Yeni bir reklamcılık işi geliyor. Çocukluk döneminden itibaren arkadaş olan Selami Pak ve Eyüp Cingöz reklam vermenin ve dijital kampanyaların faydalarını artırmak amacıyla insanlar ile marka etkileşimi sağlayan, yürüyen reklamlar oluşturdular.

Yeni bir reklamcılık işi geliyor. Çocukluk döneminden itibaren arkadaş olan Selami Pak ve Eyüp Cingöz reklam vermenin ve dijital kampanyaların faydalarını artırmak amacıyla insanlar ile marka etkileşimi sağlayan, yürüyen reklamlar oluşturdular. Yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştıkları projelerinde panolara yapılan reklamların sokak, sokak dolaşılarak yaptırılması için proje geliştirdiler.

Şuan İstanbul'da yapılmakta olan yürüyen reklamlar öncelikle ülkemize sonrasında da dünyanın birçok yeri ile tanıştırılmak amaçlanıyor. Salgın dönemi ile birlikte dijitalleşme süreci her geçen gün artıyor. Birçok marka reklam vermek için sosyal medya hesaplarına yöneliyor. Yürüyen reklam uygulaması ile marka ve insan etkileşimi daha çok artmış oluyor. Bu durum gençler için yeni bir iş kapısı haline geliyor.

screenshot-20.jpg

Günde ortalama 360 dakika yürüyerek günlük 300 liraya kadar para kazanabiliyorsunuz. Şuan İstanbul'da yürürlükte olan bu proje insanlara yepyeni bir iş kapısı oldu. İki yakın arkadaşın geliştirmiş olduğu bu proje ile reklam panoları gençlere giydirilerek markaların sokakta tanıtımları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda belirlenen cadde ve sokaklarda panoları sırtlarına alıp yürüyerek ekran içindeki markaların tanıtımı yapılıyor. Taşıyıcıları günlük yürüme sürelerine göre 250-300 lira arasında ödeme yapılıyor.

Süper İş Fırsatı

Dijitalleşmenin gittikçe arttığı bu dönemde yürüyen reklamların marka ve insan etkileşimini hayata geçirdiğini belirtiler. Markaların talep etmiş olduğu görüntü ve resimleri panolarda yayınlıyorlar. Belirlenen cadde ve sokaklarda sırtlarında pano ile gençler dolanıyorlar. Bu süreçte markaların tanıtımı gerçekleştirilmiş oluyor. Taşıyıcılara 250 ile 300 lira arasında ödeme sağlanıyor. Cihazlar günlük haftalık ve aylık olacak şekilde kiralanabilir.

screenshot-21.jpg

Yıl boyunca gerçekleştirdiklerini anlatan arkadaşlar belirli cadde ve sokaklarda 5 saat yürüyerek markaların tanıtımı yapılacak ve markalara özel reklamlarda tasarlayabiliryorlar, açılışlar, organizasyonlar, lansmanlar vb  insan etkileşimin olduğu her alanda reklam yapabiliyorlar. Markalar için güvenilir bir yüz olabiliyorlar. Günlük haftalık saatlik kiralama modelleri de bulunmaktadır. Bu uygulamanın sokakta birçok insanı etkileşime geçirdiğini belirterek, ülkemizde dijital reklamcılık fazla yaygın olmasa da yaptıkları işin ortam reklamcılığı olduğunu belirttiler ve panolarında markalar için özel tasarımlar da gerçekleştirebiliyor.

Markalardan ciddi oranda bir dönüş aldıklarını belirttiler. Yapmış oldukları cihazın pili 8 saate kadar dayanmaktadır. Dışarı ortamda sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı olan özel pil donanımı sayesinde 7-8 saat kullanıma uygundur. Bu durum 12 saate kadar da çıkabiliyor ve bu yazılım cihazlarının uzaktan kontrollü gerçekleştiriliyor. Cihazın içine yerleştirilen kamera sistemi ile cihazı taşıyanın nerede olduğu, yürüyüp yürümediği dış ortamdaki seslere kadar ulaşılabiliyor. Ürün ilk olarak 15 kilo iken 6 kilo ağırlığına kadar düşürüldü. Ayrıca ürün için geliştirilen sırt çantası modeli hem yatay hem de dikey olabiliyor.