Bu iller için uyarı: acilen tedbirinizi alın!

Bu iller için uyarı: acilen tedbirinizi alın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 81 il için genel hava durumu tahminleri paylaştı. Milyonlarca insanın merakla beklediği hava durumu tahmini sayesinde hayati derecede önemli tedbirler alınabilir.

 

Meteoroloji tarafından genel hava durumu boyunca yarın birçok bölgede yağmur olacak. Bunların yanı sıra karla karışık yağmur uyarıları, sis ve don olayı uyarıları da paylaşıldı. Yapılan açıklamada hava sıcaklığı ve rüzgar bilgisine de değinildi. Hava sıcaklığında sıcakların batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı bilgisi paylaşırken, diğer bölgelerde önemli bir değişikliğin olmayacağının altı çizildi.

istanbul-icin-kar-yagisi-uyarisi-asil-kis-simdi-basliyor-839272-5.jpg

Bölgelerde Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgelere göre hava durumu paylaşmasını da ihmal etti. Türkiye’nin bütün bölgeleri için genel bir hava durumu paylaşımı yapıldı.

MARMARA

Marmara’da genel olarak çok bulutlu, güney ve doğusuyla birlikte Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yağmurlu, Kırklareli, Bilecik ve Bursa’nın yüksek kesimlerinde karla karışık olarak hafif yağış olacağı tahmin edilmekte.

EGE

Ege bölgesinde genel itibari ile parçalı ve az bulutlu bir hava durumu bekleniyor. İç Ege bölgesinde karla karışık olarak yağmurun yağması da düşünülüyor. Özellikle sabah saatleri içerisinde bölgede yer yer pus ve sis olayları beklenmekte.

155835.jpg

AKDENİZ

Genel itibari ile parçalı ve az bulutlu zamanla batısı çok bulut olacak olan Akdeniz’in iç kesimlerin sağanak yağış uyarısı yapıldı. Dağlık bölgelerde ise karla karışık yağış olacağı düşünülüyor.

İÇ ANADOLU

İç Anadolu parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Eskişehir çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinde kar yağışlı geçeceği düşünülmekte. Sabah ve gece saatlerinde pus, yer yer sis beklenmekte.

BATI KARADENİZ

Batı Akdeniz parçalı ve çok bulutlu olmasının yanı sıra bölge genelinde yağış bekleniyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve seyrek kar beklenmekte. Sabah ve gece saatleri içerisinde don olayları da beklendiğini bilmekte fayda var.

6002cf1c7152d825981057ca.jpg

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde çok bulutlu geçiş yaşanacak. Giresun çevrelerinde yağmurlu geçeceği düşünülmekte. Sabah ve gece saatlerinde de pus ve yer yer sis bekleniyor. Uzmanlar buzlanma ve çığ tehlikesine karşı tedbir alınması gerektiğinin altını çizdi.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulut olan bölgenin güneydoğusu ile Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri içerisinde yağışlı geçeceği tahmin edilmekte. Yağışların Şırnak ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur alacak. Bölge geneline bakıldığında ise kuvvetli olarak buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusuna bakıldığında ise yüksek kar örtüsünün yanı sıra çığ tehlikesi bulunmakta.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Güneydoğu Anadolu parçalı ve yer yer bulut olacak. Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçmesi tahmin edilmekte. Sabah ve gece saatlerinde sis ve pus beklenmekte.