Borcu Olanlara Müjde! Ziraat Bankası Ödeme Kolaylığı Sağlayacak!

Borcu Olanlara Müjde! Ziraat Bankası Ödeme Kolaylığı Sağlayacak!

Koronavirüs pandemisinin devam ettiği bugünlerde Ziraat Bankası’ndan borçlu olanları sevindirecek bir hamle geldi. Banka borcu olanlara yeni ödeme imkanı sağlayacak.

Koronavirüs pandemisinden dolayı ülkemizde pek çok işletme çok uzun zamandır hizmet veremiyor, ayrıca bu süreçte işten çıkarılan vatandaşlarda büyük maddi zorluklar yaşıyor. Bu dönemde vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların sunmuş olduğu kredilere yöneldi, ancak herhangi bir geliri olmayan vatandaşlar kredilerini geri ödemekte zorlandığı için bankaların takibine düştü. Ziraat Bankası’da bu durumda olan vatandaşlar için çok önemli bir adım attı.

616x321-sahte-para-operasyonu-gozaltilar-var-1604759382610.jpg

Ziraat Bankası, koronavirüs döneminde vatandaşlara yardımcı olmak için hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini daha ekliyor. Borcunu ödeyemediği için takibe düşen vatandaşlara yeni bir ödeme imkanı getiriyor. Ziraat Bankası’nın hayata geçirmiş olduğu yeni uygulamadan bireysel, kurumsal ve tarımsal müşterileri yararlanabiliyor. Bireysel, kurumsal ve tarımsal kredi kullanan herkesin dahil edilmesiyle daha fazla kişiye ulaşılmak istendiği belirtildi. 

Vadesinde ödenmemiş olan borçlardan dolayı 31.12.2020 tarihinde takibe düşmüş olan hesapların borçlarını ödeyebilmeleri için kolaylıklar sağlanacağı ifade edildi.

Tek Seferde Ödenmesi Gerekiyor

Ziraat Bankas’nın hayata geçirmiş olduğu uygulamadan yararlanmak için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. İlk olarak takibe düşen hesabın borcunun faizleriyle birlikte 1 Milyon TL’yi geçmemesi gerekiyor. Bu miktarın altında borcu olan vatandaşlar uygulamadan borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla yararlanabilecek.

Bu uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşların hesaplarındaki borcun takibe düşmesinden sonraki zamanlar için temerrüt veya herhangi bir adla faiz alınmayacaktır. Yani borcun takibe düştüğü ve borcun ödendiği tarih aralığındaki faizler siliniyor, bu süre için herhangi bir faiz alınmıyor. Ancak borcun tek seferde ödenmesi gerekiyor.

Son Tarihi 30 Haziran

Ziraat Bankası’nın borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar için hayata geçirmiş olduğu bu uygulama 8 Mart – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

bugun-para-bulmam-lazim-diyenlere-1-saatte-nakit-bulma-yontemi-e1610083710613.jpg

 

Ziraat Bankası’nın bu uygulamasından yararlanmak için borç üst limiti bulunmaktadır. Bu limit tarımsal kredi ve kurumsal kredi müşterileri için 500 bin TL olarak belirlenmiştir.

Bireysel müşteriler içinse üst limit 100 bin TL’dir.

Bu uygulama ile birlikte maddi olarak zor durumdaki vatandaşlara kolaylık sağlanması öngörülüyor. Başvuru süresi içerisinde en yakın Ziraat Bankası’na giderek sizler de bu uygulamadan faydalanabilir, borçlarınızı ödeme kolaylığına erişin.