Bitcoin ve Ethereum Düşüş Sebebi Belli Oldu! Yatırım Yaparken Mutlaka Dikkat Edin

Bitcoin ve Ethereum Düşüş Sebebi Belli Oldu! Yatırım Yaparken Mutlaka Dikkat Edin

Kripto Paralar, Bitcoin ve Ethereum Ne zaman yükselişe geçecek ?Kripto para borsasın da yaşanan şok düşüş, yatırımcı olan vatandaşları bir hayli ters köşe yapmış durumda ! Dün gece içerisinde yaşanan şok düşüşte Bitcoin (BTC) fiyatı 28 bin 850 dolara

Kripto Paralar, Bitcoin ve Ethereum Ne zaman yükselişe geçecek ?

Kripto para borsasın da yaşanan şok düşüş, yatırımcı olan vatandaşları bir hayli ters köşe yapmış durumda ! Dün gece içerisinde yaşanan şok düşüşte Bitcoin (BTC) fiyatı 28 bin 850 dolara kadar inerken, piyasa içerisinde ek yüksek değere sahip olan  Ethereum (ETH) fiyatların da ise en düşük 1.042 dolarak kadar görüldü.

Bildiğiniz üzere yakın zaman içerisinde ABD Başkanlık seçimleri oldu ve devri teslim sonrasında yaşanılan hızlı düşüşlerin gerçekleşiyor olması bir hayli kafa karışıklığına neden oldu,  bir çok yatırımcı kripto para değerleri neden düştü ve ne zaman yükselişe geçecek sorularının cevabını merakla beklemektedir.

Bitcoin ve Ethereum neden düşüşe geçti ?

Yaklaşık olarak 24 saat içerisinde kripto para piyasasın da ortalama 70 Milyar dolar kadar silindiği son düşüş, piyasa içerisinde inanılmaz yankı yaptı!  Türk yatırımcılar için çok yanlış zaman da düştüğü kesindir. Kimi yatırımcı uykusu sırasında kimi yatırımcı ayakta düşüşün gerçekleştiğini gözleri ile gördüler ve bu düşüş sonrasında farklı iddialar ortaya atıldı. Kimi yatırımcı Bitcoin harcamalarında çift harcama şüphesi olduğunu ve düşüşün sebebinin bunun olduğunu söylerken, bazı yatırımcılar ise double spend iddialarını reddetmiş durumda. Bakacak olursak her iki kripto para da anlık yükselişe geçti ve bunu sağlıklı bulmamışlar ve aynı zaman da hızlı bir düşüş yaşamaktadır. Sağlıklı bir yükseliş için düzeltilmeye ihtiyaç bulunmaktadır.

screenshot-21.jpg

Hızlı düşüş şok etkisi yarattı ve düşüş ardından kendi değerlerini toparlamaya başladı. Bu haber yazıldığı sırada Bitcoin eski değerine ulaşmasına az kaldı ortalama olarak şu an 31 bin 810 civarına gelmiştir. Ethereum değeri ise 1.200 dolar seviyelerinde kalma mücadelesi vermektedir.  Uzmanlara göre piyasa içerisinde düzeltmeler bitti tekrardan artışa geçmeye başlamıştır.

Sanal Parada Olan Hareketlenme

Bildiğiniz üzere yakın zaman da ABD Başkanlık seçimleri yapıldı ve devri teslim akabinde yaşanılan hızlı düşüşlerin gerçekleşiyor olması bir hayli yatırımcılar arasında kafa karışıklığına sebep oldu,  bir çok yatırımcı kripto para değerleri ile ilgili neden düştü ve ne zaman yeniden yükselişe geçecek sorularının yanıtını merakla beklemektedir.

Bunun dışında sanal para piyasalarında neden bu kadar hızlı düşüş ve yükselişlerin olduğu da belirlenmesi gereken bir konu olarak bulunmaktadır. Sanal para yatırımcıları bu derece hızlı düşüş ve yükselişin sebebi olarak son zamanlarda dünya da olan büyük değişimleri ve sanal paralar ile ilgili açılan davaları sorumlu tutuyor. Alt coinlerden birisinin akıbeti ile ilgili açılan dava para piyasasını oldukça etkiliyor. Bunun yanı sıra oldukça hızlı yükselişin düzeltme hareketleri olarak da bu durum yorumlanıyor. Bu gibi sebepler dolayısıyla piyasalarda oldukça büyük hareketler oluyor. Bu durumu kar olarak fırsata dönüştüren birçok yatırımcı bulunuyor. Bir anda olan düşüşleri fırsat olarak gören yatırımcılar alım yaparak yükselen piyasaya coinleri geri veriyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.