Başvuran Herkese Şartsız 3.000 TL Kredi Veriliyor! Kamu Bankalarından Müjde!

Kamu bankaları harekete geçti, vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir kredi kampanyası başlatıldığı açıklandı.

Ülkemizde 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasındaki tam kapanma süreci devam ediyor. Bu süreçte pek sektör çalışanı zorunlu üretim, imalat, tedarik ve lojistik sektöründe yer almadığı için çalışamıyor. Özel sektör çalışanları ve esnaflar kapalı kalınan bu süreçte gelir elde edemediklerini ve maddi olarak zorluk içinde olduklarını ifade ediyor. Devlet maddi zorluk içinde olan vatandaşları için yeni destek paketlerini duyurmuş ve uygulamaya koymuştu. Buna ek olarak zor durumda olan vatandaşlar için kamu bankaları da harekete geçti. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, maddi olarak zor durumda olan vatandaşlar için kefilsiz, şartsız kredi kampanyasını hayata geçirdiğini duyurdu.

640x-1.jpg

Vatandaşların maddi olarak rahatlaması için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, yeni kredi kampanyasını duyurdu. Ramazan Bayramı öncesinde nakit sıkıntısı çeken vatandaşları bu kampanya oldukça rahatlatacak. Bankalar kredi için kefil veya şart aranmadığını, başvuran herkesin bu kampanyadan yararlanabileceğini açıkladı. 3.000 TL’lik destek kredisinin geri ödenmesi için de kolaylık sağlandı. Kredinin vade süresi 36 ay olarak belirlendi. Vatandaşlar isterlerse 160 TL’lik taksitler halinde kredi geri ödemesini gerçekleştirebilecek. Ayrıca kredide 3 aylık geri ödemesiz dönem özelliği bulunduğu da açıklandı.

Ülkemizin ekonomisi salgından dolayı çok ciddi bir yara aldı. Kısıtlamalardan dolayı uzun bir süre pek çok işletme hizmet veremedi, kimi dönem yaşanan kısmi açılmalar vaka artışını da beraberinde getirdi ve son olarak tam kapanma ilan edildi. Bu süreçte zorunlu sektörler haricinde kalan işlerde çalışanlar ve işverenler çok ciddi şekilde gelir kaybı yaşadı. Bu vatandaşların kayıplarını azaltmak ve maddi açıdan nefes alabilmesini sağlamak için 3.000 TL’lik kredinin şartsız ve kefilsiz olarak başvuran herkese verileceği ifade edildi.

Başvurular Nereden?

Kamu bankalarının hayata geçirdiği kredi kampanyasına başvuruların nereden yapılacağı da açıklandı. Başvurular SMS ile kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

bdc6ccd1-5677-48a4-a19e-16aa3725a93b.jpg

Vakıfbank tarafından sunulan krediye başvurmak için, KREDİ T.C. No ve aylık gelirinizi yazarak 5724’e SMS gönderip başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank yapmış olduğunuz kredi başvurusunu kısa bir süre içinde değerlendirerek hesabınıza 3.000 TL’lik krediyi aktaracaktır.

Sunulan bu kredide limit 3.000 TL ile 125.000 TL arasında. İhtiyacınız olan miktarı belirledikten sonra başvurunuzu SMS ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredinin vade süresi de 3 – 36 ay olarak belirlenmiş durumda. Kredinin uygun faiz oranları ile sunulduğunu belirtmekte fayda var. Maddi olarak zor durumda olanlar uygun faiz oranlı bu krediye başvurabilir.