Bankalardan vatandaşların cebini rahatlatmak için resmen sıraya girdi! Bu Kredi rüya gibi

Pandemi dönemimde vatandaşların maddi açıdan sıkıntı yaşamaya başladılar bu sıkıntıları bankalar da bir nebze vatandaşları rahatlatmak adına çeşitli kampanyalar çıkardı.

Pandemi dönemimde vatandaşların maddi açıdan sıkıntı yaşamaya başladılar bu sıkıntıları bankalar da bir nebze vatandaşları rahatlatmak adına çeşitli kampanyalar çıkardı. Bu kampanyanın bazıları kamu bankaları destekli 3 ay erteleme olanaklı kredi fırsatı sunmaktadır. Bankaların müşterilerine verdikleri bu fırsat için kredi notu önemli olduğu gibi değişiklikte göstermektedir. 3 ay erteleme olanaklı kredi veren bankalar Vakıfbank, Akbank, TEB, ING, İş Bankası kredi faiz oranları ne kadardır?

Vakıfbank

screenshot-5.jpg

%1,51 faiz kredi kampanyası aylık olarak belirlenir. Kişinin Kredi Kayıt Bürosu notuna göre değişiklik göstermektedir.

TEB

Findeks notuna göre değişiklik gösteren faiz oranları şubeye veya internet bankacılığı aracılığıyla başvura biliyorsunuz. %1,60 faiz oranıyla KKB skoru notuyla ve 18050 ve üstü müşteriler faydalanabilmektedir. Kredi olanağında 3 ay erteleme imkanı bulunur. 3 ay ve 36 ay vadeyle ödeme planı oluştura bilirsiniz. Tahsis ücreti kredi tutarınızın binde 5 olarak belirlenir. Kefil ve ek belge isteme faiz oranında değişiklik göstere bilmektedir.

AKBANK

screenshot-7.jpg

Kredi notu ve müşteri özeli nedenleriyle faiz oranların da değişim göstere bilmektedir. En fazla 36 ay vade olabilir. Kredi de ilk ödeme en fazla 92 günlük bir erteleme olabilir. Ödemesiz dönem sonunda ödeme olduğu durumda erteleme faizi tahsil edilir. Ertelemeli kredi başvurusu şubeden ve mobil internet sitesi üzerinden veya 444 25 25 telefon şubesinden yapılır. Akbank mobil ve İnternet üzerinden maksimum 100.000 TL kadar olan krediler içindir 100.000 TL geçen krediler için şubeye gidilmesi gerekmektedir.

İŞ BANKASI

screenshot-6-001.jpg

İş bankası kredisi isteğe bağlı olduğu taktirde ilk kredisini kullanmaya başladıktan 3 ay sonra olacak şekilde belirlene bilir ve eşit taksit imkanı ile geri ödeme yapılabilir. 90 güne varan Anında Krediyi İscep veya internet sitesinden yapabilirsiniz. Bu krediyi bankamatiklerden yaptığınız da işlem geçerli değildir. İş Bankası ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1,60 dır.

ING BANKASI

ING bankasının 3 ay ertelemeli kredinin limiti 5.000 TL ve 80.000 TL arasındaki tutarlar için 36 vade uygulanır. 36 aylık vade seçeneğinden 3 ay erteleme olduğunda 33 ay vade uygulanır ve ödeme planı oluşturulur. Bu kampanyadan 30 Nisan 2021’ e kadar faydalana bilirsiniz. ING bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,69 dur.