Bankalara Borcu Olup da Ödeyemeyenlere Bayram Tadında Haber! Artık Sorun Değil!

Bankalara Borcu Olup da Ödeyemeyenlere Bayram Tadında Haber! Artık Sorun Değil!

Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Finansbank, Denizbank, Aktif Bank, ING Bank, Yapı Kredi Bankası gibi birçok bankadan müşterilerine özel borç kapama ve borç transferi kampanyaları… Bu kampanya için 20.000 ila 50.000 Türk Lirası arasında kred

Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Finansbank, Denizbank, Aktif Bank, ING Bank, Yapı Kredi Bankası gibi birçok bankadan müşterilerine özel borç kapama ve borç transferi kampanyaları… Bu kampanya için 20.000 ila 50.000 Türk Lirası arasında kredi verilmektedir. Ayrıca kişinin kredi notuna göre 60 aya kadar da vade uygulanmaktadır.

Salgın dönemi ile birlikte ekonomik anlamda zor günler yaşamaya başladık. İşyerini açamayan binlerce esnaf, iş yeri kapalı olduğu için çalışmayan işçiler, aynı zamanda dönemin getirdiği ekonomik olumsuzluklarla birlikte yaşanan sıkıntılar,  karşısında maddi ihtiyaçlarını kredi kartları ve krediler ile kapatmaya çalıştılar. Bunun neticesinde sadece tek bankaya değil bazen birden fazla banka, kredi hem de kredi kartı borçları birikmiş oldu. Ayrıca yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebi ile gelirinin büyük bir kısmını borç ödemek için kullanıp sıkıntılar yaşamaya devam ediyorlar.

screenshot-21.jpg

Bankalar bu süreci de müşterilerinin yanında olmak ihtiyaçlarını bir nebze de olsun karşılayabilmek için ödenmeyen kredi ve kredi kartlarında borç kapama ve borç transferi kampanyası oluşturdular. Bu kampanyayla birden fazla bankaya olan borcunuzu tek bir banka altında toplayıp, size uygun belirtilen vade süresince ödeyebiliyorsunuz.

Borç Kapama Kampanyası

Bu kredi fırsatını yapılandırma kredisi olarak bankalar müşterilerine sunuyorlar ihtiyaç kredisi için yapılandırma kredisi veren bankalar hangileridir. Yapılandırma kredisi veren bankalar; Aktif Bank, Yapı Kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Denizbank, ING Bank, İş Bankası, Garanti Bankası, Finansbank bu bankalar kredi kartı ve kredi borçlarında yapılandırma yapıyorlar. Ayrıca bu bankaların dışında Akbank müşterilerine özel 12 ay vade de 20.000 TL'ye kadar limitli kredi kartı borç kapaması adına kredi vermektedir.

screenshot-20.jpg

Öncelikle bu kredileri kullanabilmeniz için bankanın aramış olduğu şartları taşımanız gerekmektedir. Bu belirttiğimiz bankalara giderek başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar genellikle yapılandırma kredisi veya normal kredi vereceği müşterilerin de yasal takip sürecine düşmemiş olmalarını talep ederler.  Borçları sebebiyle herhangi bir yasal kişilerin 18 yaşını doldurmuş ve aylık gelir belgelerinin olması gerekir.

Ayrıca taksitlerini aylık gelir miktarınıza göre belirlenmektedir. Taksit miktarınız aylık olarak, aylık gelirinizin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde planlanır. Gelir belgesi haricinde ipotekli kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Belirtmiş olduğumuz bankalara giderek ipotekli kredi kullanacağınız belirterek de borç kapama ve borç transferi kredilerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca kredinizin onaylanması durumunda diğer bankalara olan borçlarınız banka tarafından kapatılacaktır.