Bakanlıktan Evi Olmayanlara Ev Yardımı!

Ev onarımı, ev eşyası, prefabrik ev, betonarme ev yardımında yardım parası verilmektedir. Yeni ev alacak vatandaşlara bakanlık tarafından ev yardım desteği sunulmaktadır.

Ev onarımı, ev eşyası, prefabrik ev, betonarme ev yardımında yardım parası verilmektedir. Yeni ev alacak vatandaşlara bakanlık tarafından ev yardım desteği sunulmaktadır. Ev yardımı desteği kimlere sunuluyor? Kimler bu destekten yararlanabilir? Destek için başvuru nereye yapılır? Ev onarımı için devlet destek veriyor mu? Prefabrik ev yapanlar bu destekten yararlanabilir mi? İşte merak edilen soruların detayı...

screenshot-105.jpg

Ev yardımları 2018 yılından bu yana yapılmaktadır. Ali Sosyal Politikalar Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere ev yardımı yapmaktadırlar. Yardım ile ilgili bütün detaylar aktarılmıştır... Evi olmayanlara, ev yapmak ya da prefabrik ev vermek, betonarme ev yapanlar için yardım sağlanacağı vatandaşa duyuruldu. Yaşanmayacak ve oturulmayacak kadar kötü ve eski evde yaşayan yeni ev yapmak isteyen kişiler için ev onarım desteği verilmektedir.

Ev Yardımı

Ev onarım desteği kimlere verilecektir? Prefabrik ev yardımı alma şartı nedir? Betonarme ev yardımı şartı nelerdir? Bunlar vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılmaktadır.

Ev onarımı yardımı, bakanlıktan gelen açıklamaya göre ev yapımı veya onarımı için 40 bin TL'ye kadar destek sunulacağı açıklandı. Bu destek normalleşme süreci ve sonrasında da devam edecektir. Ayrıca ev onarım yardım içinde detaylı bilgiler verildi. Bakanlık sağlıksız ve eski evlerde yaşayan vatandaşlara onarım ve bakımı için hane başına 20.000 TL yardım yapılacağını belirti.

screenshot-103.jpg

Ev onarım yardımı için nereye başvuru yapmak gerekir ve nasıl alınır?

Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar bulundukları ildeki sosyal yardım merkezlerine giderek kimlik belgeleri ile birlikte başvuru yapabilirler. Ayrıca ev onarımı için devlet desteği almak isteyenler Alo 144 sosyal yardım hattını arayarak da başvuru sağlaya biliyorlar. Bu yardım başvuran kişinin başvurduğu bölge ve muhtaçlık kriterine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ev eşyası yardımından nasıl yararlanılır?

Bakanlık sadece ev yapımı veya onarımı değil ev eşyası yardımı da yapmaktadır. Bu durum ise yeni evlenecek çiftlere sevindirmektedir.

Ev eşyası yardımı nasıl alınır? Şartları nelerdir? Kimler yararlanabilir ev eşyası yardımı almak isteyenler sosyal yardım merkezlerine giderek kimlikleri ile birlikte başvuru yapması gerekiyor. Sosyal yardım hattı üzerinden de başvuru yapılabilir. Ev inşaat yardımın için vatandaşlara 5000 TL'ye kadar destek verilmektedir. Bu durum başvuran kişinin ihtiyaç durumu ve muhtaçlık kriterleri göz önünde bulundurularak verilmektedir.

Betonarme ev yardımı ve yardımdan yararlanma şartları İhtiyaç sahibi vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla betonarme ev yardım desteği yapılmaktadır. Kişi muhtaçlık kriteri ne bakılmaktadır.