Bakanlık Desteği Paket Şeklinde Sunacak! Birçok Vatandaş İçin Artık Sıkıntı Kalmayacak!

Bakanlık Desteği Paket Şeklinde Sunacak! Birçok Vatandaş İçin Artık Sıkıntı Kalmayacak!

Sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlanabilmek için dilekçe vermeniz yeterli olacaktır. Paranızın hesabınıza yatması için e-devlet üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında işleminiz yürürlüğe girecektir.

Sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlanabilmek için dilekçe vermeniz yeterli olacaktır. Paranızın hesabınıza yatması için e-devlet üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında işleminiz yürürlüğe girecektir. E-devlet üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ödemeleri devletin çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede ikame eden ailelere yönelik yapmış olduğu yardımdır.

screenshot-16.jpg

Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ile yapılan ödemeler Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Ekonomik gücü olmayan aileler bu süreçte desteklenmiş hem de psiko-sosyal destek sağlanmış oluyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin il müdürlüklerine ya da sosyal hizmet Merkez müdürlüklerine şahsen başvurmaları halinde dilekçe yoluyla e-devlet üzerinden de anında başvuru gerçekleştirebilirler.

Bakanlık çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için sosyal ve ekonomik destek projesi başlattı. Bu proje kapsamında ailelere destek olmaya devam ediyor. Bu proje ile birçok çocuğun ihtiyaçları karşılanıyor. Bu proje ailelerin ekonomik koşullarını iyileştirmek desteklemek ve psiko-sosyal yönden destek olmak için oluşturulmuştur. E-devlet üzerinden bu projeye başvuru yapabiliyorsunuz. E-devlet sisteminize giriş yaparak başvuru kısmından dilekçe ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

screenshot-17.jpg

Sosyal ve ekonomik destek hizmet yardımına nasıl başvuru yapılır? Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede ikame ettiren ailelere verilen yardımdır. Bu yardımlar Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düşük gelirli ailelere sunulmaktadır. Bu proje kapsamında aileler hem maddi anlamda hem de psiko-sosyal anlamda desteklenmektedir. Kişiler il müdürlüklerinden Sosyal Hizmet Merkez müdürlüklerinden ve dilekçe ile e-devlet üzerinden başvuru gerçekleştirebilirler. Başvuru için gerekli evraklar; t.c. kimlik belgesi, sosyal ve ekonomik destek başvuru formu, sağlık raporu ve öğrenci belgesi İŞKUR ve meslek kurslarına başvuruda bulunduğuna dair belgeler, mesleki bilgi ve belgeleri talep edilmektedir.

Devlet ne kadar ödeme sağlamaktadır? Okul öncesi dönemde olan çocuklar için 734 Türk lirası, 1. sınıf ile 8. sınıf arasındaki çocuklar için 1100 lira, lise öğrencileri için 1774 lira, yüksek öğrenimde ki kişiler için 1321 lira destek sağlanmaktadır.

Herkese Destek Tam Destek

Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ödemeleri devletin çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede ikame eden ailelere yönelik yapmış olduğu yardımdır. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ile yapılan ödemeler Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Ekonomik gücü olmayan aileler bu süreçte desteklenmiş hem de psiko-sosyal destek sağlanmış oluyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin il müdürlüklerine ya da sosyal hizmet Merkez müdürlüklerine şahsen başvurmaları halinde dilekçe yoluyla e-devlet üzerinden de anında başvuru gerçekleştirebilirler.