Asgari Ücret Alanlara 425 Lira Zam Geliyor

Asgari Ücret Alanlara 425 Lira Zam Geliyor

2021 yılı asgari ücret zammı birçok çalışan tarafından oldukça merak ediliyor. Salgından kaynaklı olarak ekonomik sorun yaşayan binlerce kişi yapılan zam güncellemesiyle birlikte rahatlamayı umuyor.

 

2021 yılı asgari ücret zammı birçok çalışan tarafından oldukça merak ediliyor. Salgından kaynaklı olarak ekonomik sorun yaşayan binlerce kişi yapılan zam güncellemesiyle birlikte rahatlamayı umuyor.

2020 yılı korona virüs salgını nedeniyle oldukça sancılı geçti. Sadece Türkiye’de değil, tüm Dünya’da oldukça zorlu bir yıl yaşandı. Global markalar ve şirketler de dahil olmak üzere birçok işyeri küçülme politikalarına doğru yol aldı. Asgari ücretle geçinen kişilerin gözleri de gerçekleşecek olan zam güncellemesine yöneldi.

1582964108968-para-001.jpg

Asgari Ücret Alan Kişiler Ek Zam Gelecek Mi?

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde 2021 yılı asgari ücret oranı net olarak belirlendi. Yapılan açıklamalara göre asgari ücret net olarak 2 bin 825 TL olarak güncellendi. Dolaylı ve doğrudan birçok etken nokta asgari ücretin belirlenmesinde etkili oldu. İlk dikkat çeken nokta ise enflasyon oranı oldu. Enflasyon oranı, asgari ücret üzerinde doğrudan etkili oldu.

Yapılan asgari ücret güncellemesinden hemen sonra milyonlarca çalışan, ‘’asgari ücretlere ek zam yapılacak mı?’’ sorusunu sordu. Kulislerde konuşulan bilgilere göre asgari ücrete ek ödeme yapılıp, yapılmayacağı henüz net olarak bilinmiyor.

kredi-odemeleri-ertelenecek-mi-ihtiyac-ve-konut-kredisi-faiz-oranlari-1585034984-4388.jpg​​​​​​​

Asgari Ücret Ek Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

Milyonlarca işçi ve çalışan asgari ücret ek ödemesinin ne zaman yapılacağına dair araştırmaları gerçekleştirmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken husus asgari ücrete herhangi bir ek ödemenin yapılıp, yapılmayacağının net olmamasıdır. Şu an için herhangi bir resmi kurum tarafından asgari ücretliye yapılacak ek ödemlerden söz edilmedi.

Asgari ücret alan kişilerin büyük bir kısmı güncellenen asgari ücret zammını yeterli noktada bulmadığının altını çizdi. Bundan kaynaklı olarak gözlerini ek ödemelere çevirdi. Ek ödemelerin gerçekleşmesi durumunda birçok kişinin beklentileri gerçekleşecek. Fakat herhangi bir resmi kurumun açıklama yapmaması​​​​​​​ olası bir asgari ücret ek ödemesinin olma durumunu oldukça zorlaştırıyor.

5d8c6f8255427f08e851f1e8-001.jpg​​​​​​​

Kulislerde her ne kadar ek ödemenin gerçekleşeceğine dair konuşulan bilgiler olsa da kesin bir bilgi bulunmuyor. Bundan kaynaklı olarak da binlerce kişi merakla sonucu bekliyor. Asgari ücret ek ödemesinin gerçekleşmesi durumunda da başta Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama gerçekleştirileceği biliniyor. Önümüzdeki günlerde asgari ücretli kişilere ek ödemenin gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği merak ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.