Annelerin Hesaplarına Yatırılacak! Başvuruları Kaçırmayın

Annelerin Hesaplarına Yatırılacak! Başvuruları Kaçırmayın

Devlet tarafından birçok sayıda destek ödemesi gerçekleşiyor. Annelere yönelik ödemeler sayesinde ihtiyaç sahiplerinin gereklikleri gideriliyor. Çalışan veya çalışmayan gibi detaylara bakılmaksızın annelerin hesaplarına yatırılacak.

 

Devlet tarafından birçok sayıda destek ödemesi gerçekleşiyor. Annelere yönelik ödemeler sayesinde ihtiyaç sahiplerinin gereklikleri gideriliyor. Çalışan veya çalışmayan gibi detaylara bakılmaksızın annelerin hesaplarına yatırılacak.

Bilindiği üzere çeşitli ödemeler, annelerin hesaplarına yapılıyor. Yapılan bu ödemelerin durumları ve gereklikleri değişebiliyor. Belirli kriterleri karşılayan annelere maaş veriliyor. Verilen maaşlar ise birçok noktada ihtiyaçları gideriyor. Genel olarak annelerin hesaplarına yatırılacak maaşlar şu şekilde:

1.jpg

- Bakıcı Eğitim Desteği

Bakıcı Eğitim Teşviki toplam 6 bin eğitimli çocuk bakıcısına mali destek yapılacaktır. Yapılacak olan bu bakım 0 ve 36 aylık bebeklri kapsamaktadır. 10 Kasım 2019 yılından bu yana tamamlanan MEB onaylı sertifikasını ibraz edenlere 200 avroya kadar eğitim sağlanacaktır.

- Çalışan Anne Desteği

Çalışmak ve işe göre dönmek istiyorsanız bu projeye ile Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla annelerin hesaplarına yatıyor. Oldukça önemli bir maaş seçeneklerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru için kurumlardan destek alabilirsiniz.

2.jpg​​​​​​​

- Dul Yetim Maaşı​​​​​​​

Dul ve yetim maaşı uzun zamandır verilen desteklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Eşi veya babası vefat eden kadın, devletten dul – yetim maaşı almaya hak kazanabilmektedir. Başvuruyu gerçekleştirmek için Sosyal Yardımlaşma Kurumlarına müracat edilmelidir.

- Cenaze Yardımı

Sigortalı olarak çalışan, eşi vefat eden kadın ve çocukları devletten cenaze yardımı alabilmektedir. Bu ödemeler ise 801 TL olarak gerçekleştirmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’na yazılı başvurunun yapılması durumunda ödemeler 5 yıllık süreç için alınabilmektedir.​​​​​​​

3.jpg​​​​​​​

- İş-Kur Anne Maaşı

İşte Anne Projesi kapsamında 0 ila 15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan, akabinde işbaşı eğitimi programlarına katılan kadınlara günlük 95 Lira zaruri gider ödemesi yapılmaktadır. Bu ödemeler kurs ve programlara katılan annelere sağlandığını unutmamakta fayda var.

- Doğum Parası

Doğum parası ödemesi bir annenin 1300 TL’ye kadar devlet desteğinin sağladığı hizmetlerden birisidir. 2015 yılının mayıs ayından sonra çocuğunu doğruna anneye 400 lira bir ödeme yapılmaktadır. Eğer ki çocuk sayısı 3’ü geçerse, destek tutarı 600 TL olarak yapılmaktadır.

4.jpg​​​​​​​

-Emzirme Parası

Yeni doğum yapmış olan bir anneye verilen desteklerden birisidir. Emzirme parası olarak da sağlanmaktadır. Bu ödemeler halk arasında ‘’süt parası’’ olarak da bilinmektedir. Tam tamına 201 TL olarak ödemeler sağlanmaktadır.
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.