Altın Veya Dolar Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Nokta! Bu Noktadan Sonra Pozisyon Alınmalı!

Altın Veya Dolar Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Nokta! Bu Noktadan Sonra Pozisyon Alınmalı!

2018 yılında artışa geçen altın 2019 yılında pandemi ile birlikte yükselişini uçlara taşıdı. 2020 yılında yatırımcıların en çok baz aldığı konu olarak gündeme gelen altın piyasası, 2021 yılında da devam etti. Beklentiler ve sorular altın üzerinden

2018 yılında artışa geçen altın 2019 yılında pandemi ile birlikte yükselişini uçlara taşıdı. 2020 yılında yatırımcıların en çok baz aldığı konu olarak gündeme gelen altın piyasası, 2021 yılında da devam etti. Beklentiler ve sorular altın üzerinden yürütülmeye devam ediyor. En çok merak edilen sorulardan biri olan altın hakkındaki sorular her gün istisnasız olarak arama motorlarında aranıyor. Yatırımcılar ise altın hakkında anlık bilgiye sahip olmak istiyor. Stratejisi Yeliz Karabulut A Para'ya katılarak altın piyasası hakkında önemli bilgiler verdi.

Altın Hakkında Önemli Değerlendirmeli Gelişmeler

screenshot-4-001.jpg

Stratejist Yeliz Karabulut kritik değerlendirmeler yaparak altın hakkında uyardı. Altın fiyatları son günlerde ani düşüşe geçti. Yaşanan düşüş Ons destekli bir düşüş olduğu için gram altın değer kazandı. Yaşanan düşüşler neticesinde üç ayda toplam 130 TL değer kazandığı görülüyor. Kasım ayında 540'larda iken bu tutarın şubat ayı itibariyle 400'lere düşmesi altına değer kazandırdı. Bir haftadır ons üzerinden yaşanan düşüş altını fena etkiledi. Ons fiyatı 1850 dolar olan altının şimdiki ona değeri 1767 dolar üzerinden işlem görüyor. Son aylar dikkate alındığında en düşük çeyrek altın fiyatı gündeme geldi. 650 TL'den işlem gördü.

Altında Yeni Uygulama

screenshot-5.jpg

Bankadan bankaya fiyatında değişme olan altının artık sabit fiyat üzerinden işlem göreceği yetkililer tarafından bildirildi. Teşvik paketlerine rağmen altın fiyatlarında yukarı yönlü bir hareketlilik söz konusu değildir. Büyük teşvik paketleri bile bu inişin önüne geçemedi. Artık teşvik paketlerinin de sonuna gelindiği duyuruldu. Korona virüs aşısı ile ilgili haberlerin altın üzerinde büyük etki ettiği uzman isim tarafından belirtildi. Altın yükselme eğilimi hikayesinin sonuna geldiği düşünülüyor. Artık uç noktalardan aşağılara doğru bir iniş eğiliminde olacağı görülüyor.