Altın fiyatları Eğer Bu Senaryo Gerçek Olursa 2 Katına Çıkabilir!

Altın fiyatları Eğer Bu Senaryo Gerçek Olursa 2 Katına Çıkabilir!

Altın fiyatlarındaki yaşanan düşüşün yönü değişti. Hafta itibariyle çeyrek ve gram altın fiyatları Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında fiyatlarda kısa da olsa hareketlilik oluşmuştu. Amerika'da 10 yıllık faiz oranlarının geri çekilmesi ve doların

Altın fiyatlarındaki yaşanan düşüşün yönü değişti. Hafta itibariyle çeyrek ve gram altın fiyatları Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında fiyatlarda kısa da olsa hareketlilik oluşmuştu. Amerika'da 10 yıllık faiz oranlarının geri çekilmesi ve doların değer kaybetmesi ile altın fiyatlarında artış meydana geldi. Gram altın fiyatı her geçen gün artarken yatırımcılar güncel olarak hem gram altın hem de çeyrek altın fiyatlarını merak ediyorlar. Gram ve çeyrek altın fiyatları ne oldu? Kapalı Çarşı altın fiyatları neler? Çeyrek altının bugünkü fiyatı nedir?

Yarım, gram, çeyrek altının alış ve satış fiyatları?

screenshot-49.jpg

Altın fiyatlarında meydana gelen hareketleniş yatırımcının gündeminde büyük yer alıyor. Haftanın son gününde altın fiyatlarında neler oldu? Altın fiyatları ne kadar yükseldi? Yatırımcılar tarafından merak konusu altın yaklaşık olarak 14 gündür yükselişine devam ediyor. Altının ons cinsi değer kazanıyor ve değer kazandıkça altın fiyatları yukarı doğru bir yükseliş yaşıyor.

Gram altının değeri ise 395 Türk lirasına kadar düşmüşken, 14 günlük süreçte 458 Türk Lirası seviyelerinde tekrardan işlem görmeye başladı. Gram altın fiyatında yükseliş de devam ediyor.  Amerika'da 10 yıllık faiz oranlarının geri çekilmesi ile birlikte dolar değer kaybetmiştir. Doların kaybettiği değer ile birlikte altın yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Ayrıca uzmanlar gram altının 460, 468 Türk Lirasına kadar da artacağını belirtiyorlar. Güncel olarak altın fiyatları ne kadardır? Gram altın, çeyrek altın ve yarım altın alış ve satış fiyatları…

screenshot-48.jpg

Cumhuriyet altını 2905 Türk lirasından alınırken, cumhuriyet altını 3000 Türk lirasından satılmaktadır. Tam altın 2989 Türk lirasından alınırken, 3066 Türk lirasından satılmaktadır. 1444 Türk lirasından alınan yarım altın, 1483 Türk lirasından satılmaktadır. 720.64 Türk lirasından alınan çeyrek altın 701.67 Türk lirasından satılmaktadır 458,00 l Türk lirasından alınan 24 Ayar külçe altın (Gram altın) 458,09 liradan satılmaktadır.

Yatırımcılar altına yatırım yapılmalı mı, yapılmamalı mı sorusunu soruyorlar. Birçok uzaman altın fiyatlarındaki yükselişi farklı yorumlasa da uzan vadede altına yatırım yapılması kar getirici bir işlemdir. Özellikle yatırımcılar tarafından külçe altına yatırımlar artmaya başladı. Gram altında yaşanan yükselişle birlikte yatırımcılar kar etmeye başladılar. Özellikle yabancı para biriminde yatırım yapan yatırımcılar dolarda yaşanan düşüş hareketlerinden sonra zarar etmeye başladılar ve bu süreç altın fiyatlarının yükselişine büyük ivme kazandırdı. Uzun vadede altına yapılan yatırımların kar getireceği belirtilmektedir.