AKP’li Bergama Belediyesi Yardım İçin Gönderilen Deprem Kolilerini Bakın Ne Yapmış!

AKP’li Bergama Belediyesi Yardım İçin Gönderilen Deprem Kolilerini Bakın Ne Yapmış!

İzmir’de geçtiğimiz meydana gelen depremde yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, birçok vatandaşımızda evsiz kalmıştı. Türkiye’nin dört bir tarafından vatandaşlara yardım amaçlı gönderilen koliler bakın nerden çıktı.

İzmir’de geçtiğimiz yıl 6.6 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, depremden etkilenen vatandaşlar için Türkiye’nin dört bir tarafından toplanan yardımlar İzmir’e gönderilmişti. Toplanan yardımların valilik tarafından kaymakamlıklara gönderildiği açıklandı.

6 Aydır Bekletiliyor

İddialara göre depremden etkilenen vatandaşlar için gönderilen yardımlar 6 aydır Bergama Belediyesi’nin tekstil fabrikası depolarında bekletiliyor ayrıca bu yardımların da Ramazan kolilerine dönüştürüldüğü de iddiaların arasında.

138254.jpg

CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz, Belediye Meclis üyesi Selim Tok’un depoları ziyaret ettiği esnada böyle bir manzara ile karşılaştığını, Türkiye’nin birçok yerinden toplanan yardımların bir kısmının belediye depolarında bulunduğunu belirtti. Depremin üzerinden 6 ay geçtikten sonra bu yardımların üzerinde belediye başkanının adının yazdığı poşetlerin üzerinde Ramazan yardımı olarak dağıtıldığını ifade etti. Bunu doğru bulmadıklarını da ekledi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Bor’da kasti olarak bekletilen ve Ramazan’da belediye başkanının bir lütfu gibi dağıtılan bu yardımları etik bulmadıklarını dile getirdi.

bergama.jpg

205547589-0822.jpg