Akbank'tan kaçırılmayacak 5 bin TL ile 100 bin TL arasında ihtiyaç kredisi

Akbank'tan kaçırılmayacak 5 bin TL ile 100 bin TL arasında ihtiyaç kredisi

Günümüzün en çok araştırılan konuları arasında olan kredi kampanyaları covid-19 salgını sebebiyle daha çok artmaya başladı. Covid-19 salgınının ülkemizdeki ekonomik sıkıntıları birçok vatandaşı ve esnafı etkiledi.

Günümüzün en çok araştırılan konuları arasında olan kredi kampanyaları covid-19 salgını sebebiyle daha çok artmaya başladı. Covid-19 salgınının ülkemizdeki ekonomik sıkıntıları birçok vatandaşı ve esnafı etkiledi. Nakit para sıkıntısı yaşayanlar ihtiyaçlarını ertelemek istemeyenler sık sık kredi kampanyalarını araştırıyor ve takip ediyorlar. Biz de size haberimizin devamında Akbank'ın 5 bin TL ile 100 bin TL arasında sunmuş olduğu ihtiyaç destek kredisi hakkında bilgi vereceğiz. Aranan şartlar nelerdir? İhtiyaç destek kredisi başvurusundan kimler yararlanabilir? Vatandaşın son zamanlarda araştırdığı kredi kampanyalarından birisi de Akbank'ın sunmuş olduğu ihtiyaç destek kredisidir. Faiz oranları kredi şartları ve başvuru koşulları merak ediliyor...

screenshot-9.jpg

Akbank 5 bin TL ile 100 bin TL arasında kredi veriyor. Akbank yüzde 1.55 faiz oranıyla 36 ay vadeli kredi imkanı sunuyor. Ayrıca Akbank'ın sunmuş olduğu kredi koşulunda 525 TL'lik dosya masrafı da bulunmaktadır. Kredi sigortası olarak yıllık ortalama çekmiş olduğunuz kredinin binde 16'sı olup Akbank'tan uygulamış olduğu yıllık faiz oranı %100 25.23'tür ayrıca sigortalı uygulanan kredi faiz oranı Akbank internet, Akbank mobil, hayat sigortalı kredi kullanımları için geçerlidir. Hayat sigortası için yıllık ortalama 1000’de 16 faiz almaktadır. 100.000 liralık kredi çekmeniz durumunda toplamda ödeyeceğini sigorta prim tutarı 1600 TL şeklinde olacaktır. Bu tutar bankaların müşterisi ve koşulları gereği farklılıklar göstermektedir. Ayrıca bankaların kredi kullanım ve taksitlendirme konusunda kurgusal ilkeleri gereği farklılıklar yaşanabilmektedir.

Akbank'ın ihtiyaç destek kredisi başvuru koşulları nelerdir?

screenshot-7.jpg

Öncelikle kredi başvurusunda bulunabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi notunuzun olumlu olması gerekmektedir. İstenilen belgeler kimlik belgesi vatandaşlık numaranızın yer aldığını nüfus cüzdanı veya pasaport belgeniz, ikametgah belgeniz ya da son döneme ait elektrik, su doğalgaz, ev telefonu faturanız gibi faturalarında geçerliliği bulunuyor. Gelir belgesi kamu çalışanı iseniz güncel çalışma belgeniz, emekli iseniz emekli tanıtım kartınız ya da emekli aylığı tahsis belgeniz, ücretli olarak çalışan iseniz sigorta hizmet döküm belgenizi talep etmektedirler. Esnaflar için vergi levhası ve bilanço geliri de talep edilmektedir. Her faiz geliri elde ederek hayatımızı ikame ettiriyorsanız faiz gelirlerini gösteren hesap cüzdanını takdim etmeniz yeterli olacaktır. İhtiyaç kredisi için en önemli şartlardan birisi kişinin gelir durumudur. Kişinin 18 yaşını doldurması vergi levhası ya da SSK kaydının olması, kara listede bulunmamanız ve bankalar bazı durumlarda kefil talep edebiliyorlar. Gelirinizi resmi olarak ipotekli ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz eşinizin rızasını da bildirmesi gerekmektedir. İhtiyaç kredileri kişinin hane halkının toplam gelirini değil kişinin kendi toplam geliri üzerinden hesaplama yapılır. Gelirinizin yüzde ellisi kadar aylık taksit yapma fırsatı da bulunmaktadır.