84 ay vadeli 100 bin TL ile 150 bin TL arasında kredi Hemen ve 0,39 Faiz Oranıyla!

84 ay vadeli 100 bin TL ile 150 bin TL arasında kredi Hemen ve 0,39 Faiz Oranıyla!

Ziraat Bankası başlatmış olduğu köyünü özleyenler için köyüne dönene kredi kampanyası vatandaşlar tarafından dikkat çekti. Ziraat Bankası tekrardan köyüne dönen kişilere 84 ay vadeli 100 bin TL ile 150 bin TL arasında faizsiz kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası başlatmış olduğu köyünü özleyenler için köyüne dönene kredi kampanyası vatandaşlar tarafından dikkat çekti. Ziraat Bankası tekrardan köyüne dönen kişilere 84 ay vadeli 100 bin TL ile 150 bin TL arasında faizsiz kredi verilmektedir. Ziraat Bankası her zaman olduğu gibi bu süreçte de vatandaşın yanında destek olmaya devam ediyor…

screenshot-98.jpg

Oluşturulan proje kapsamında tarım ve orman bakanlığı İl Tarım ve Orman müdürlükleri Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşma kapsamında pilot illerde ilk yıl ödemesiz 6 yıl vadeli olmak üzere toplamda 7 yıl vadeli kredi desteği verilmektedir. Son zamanlarda köyden şehre yaşanan göçler nedeniyle hayvancılıkta büyük gerileme yaşamış durumdayız. Başlatılan bu kredi kampanyası ile bu durum değiştirilmek isteniyor. Ziraat Bankası faizsiz 150 bin TL'ye kadar kredi verecek. Kredisini 84 ay vade ile sunmaktadır. Pilot illerde tarım ve il müdürlükleri aracılığı ile kampanya başlatıldı.

Ziraat Bankası'nın köye dönüş kredisi yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Tarım ve hayvancılığı desteklemek için oluşturulmuş olan Ziraat Bankası'nın sunacağı ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Çok Nedenim Var’ projesi kapsamında şehirden köyüne dönenlere faizsiz kredi sağlanacağı da açıklandı. Son sürede köylerden şehirlere yaşanan göçler nedeniyle hayvancılık gerilemeye başladı bu durum oluşturulan kredi kampanyaları ve yeni düzenlemeler ile tersine çevrilmek isteniyor.

Projeye nasıl başvuru yapabilirim?

screenshot-95.jpg

Söz konusu proje başvuru yapabilmek için il ve ilçelerde bulunan tarım müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

Kimler bu krediden yararlanabilecek?

7 yıl vadeli 150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi için aranan şartlar;

screenshot-97.jpg

kişinin 18 yaşını doldurmuş olması, projenin başlangıç tarihi itibariyle küçükbaş hayvancılık yapıyor olması, küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunacak kişiler proje kapsamına dahil edilmezler. İşletme devir şeklinde başvurularda bu başvuru kapsamında kabul edilmez. Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığının Yüzbaş’ a ulaşması proje kapsamında kullanacak kredinin devamı boyunca sahip çıkması ve proje kapsamı dahilinde Yüzbaşı hayvanın altına düşmemesi gerekmektedir. İ

şletmesinin bulunduğu yerde ikamet etme zorunluluğu da bulunuyor. Ayrıca küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli bir mekanda, proje kapsamında edineceği hayvanlara da bu sürünün içerisinde bakabilme ve barındırabilme kapasitesine sahip olması gerekmektedir. Çevresinde bulunan meralardan yararlanıyor olması gerekmektedir. Ayrıca yıllık yem ihtiyacının yüzde ellisini yetiştirme imkânına da sahip olmalıdır. Üreticilerin proje başvuru bilmesi için belirtilen 3 maddeden bir tanesini sağlıyor olmaları yeterlidir.