2021 Yılı İçerisinde Büyük Destekler Verilecek..! Ekonomik Destekler İçerisinde Neler Bulunuyor..!

2021 Yılı İçerisinde Büyük Destekler Verilecek..! Ekonomik Destekler İçerisinde Neler Bulunuyor..!

Genç girişimci adayları iş açmak yerine kendi işletmelerini kurmayı istemeleri durumunda genç girişimciye 3 yıllık vergi indirimi ve 1 yıllık sigorta prim desteği sunulmaktadır. Bu prim sırasında genç girişimciye 883.00 TL’ lik bir destek sunulmaktadır.

Genç girişimci adayları iş açmak yerine kendi işletmelerini kurmayı istemeleri durumunda genç girişimciye 3 yıllık vergi indirimi ve 1 yıllık sigorta prim desteği sunulmaktadır. Bu prim sırasında genç girişimciye 883.00 TL’ lik bir destek sunulmaktadır. Asgari ücrete göre belirlenmektedir asgari ücretin artması ile bu prim ücreti de artmaktadır. Üç yıl vergiden muaf tutulması durumunda ise 36 ayda toplamda 75.000 TL kar elde etmektedirler. Bu sene için genç girişimcilerden aralık ayında totalde alınacak 16.600 TL vergi ücreti de alınmadı.

Genç girişimci adaylar teşvikten nasıl faydalanır?

Genç girişimci desteğinden yararlana bilmek için bazı kriterler bulunmaktadır. Öncelikle kendi iş yerini kuruyor olması gerekir ve 18-29 yaş arasında olması gerekir. Yani 30 yaşının altında olmalıdır. Yapacağı iş ticari, tarımsal,  mesleki faaliyetlerden oluşmalı ve vergi mükellefi olması gerekir.

screenshot-40.jpg

daha önce adına bir şirketin olmaması gerekir. Yapılacak vergi teşvikleri için mükellefin ticari, tarımsal, ve mesleki performansı değerlendirilir. Genç girişimcilerin bir ortağı olması durumunda gereken bütün şartları taşıması gerekir. Ortaklar talep ederse sırayla bu teşviklerden faydalanabilirler.

En önemli kriter ise 3 yıl dolmadan iş değiştirilmemeli. İş değiştirilmesi durumunda teşvikten kesinlikle faydalanılamaz çünkü ilk vergi belgesine teşvik sağlanmaktadır. Ayrıca genç girişimci vefat eden aile bireyleri yerine geçecek ise bu teşviklerden ilk 3 yıl faydalanabilir.

Yeni Destekler Geliyor

Yeni yılın gelmesiyle birlikte vatandaşlarda yeni desteklerin verileceği biliniyor. Verilecek desteklerin büyük bir çoğunluğu bundan önce olduğu gibi gene aynı şekilde gençlere yönelik olacak gibi duruyor. Genç girişimcilerin iş açmak yerine kendi işletmelerini kurmayı talep etmeleri ve planlamaları durumunda genç girişimciye 3 senelik vergi indirimi ve 1 yıllık sigorta prim desteği verilmektedir. Bu prim sınasında genç girişimciye 883.00 TL’ lik bir destek sunulacaktır. Asgari ücrete göre sunulacak olan miktar belirlenmektedir. Asgari ücretin artması durumunda verilmekte olan bu prim ücreti de artmaktadır. Üç senelik vergiden muaf tutulması halinde ise 36 ayda toplamda 75.000 TL kar elde etmektedirler. Bu sene için genç girişimcilerden aralık ayında totalde alınacak 16.600 TL vergi ücreti de alınmadı.

Kendi İşini Açan Gençlere Büyük Fırsat

Kendi işini açmak isteyen gençlere büyük bir imkan tanınmaktadır. Durumun böyle olmasıyla birlikte gençler farklı bir yerde çalışmak yerine büyük bir fırsat olarak kendi iş yerini kurma yöntemini değerlendirmektedir. 883.00 TL’ lik bir destek işini yeni kurmak isteyen vatandaşlara oldukça büyük bir imkan olarak görünmektedir. Üç senelik vergiden muaf tutulması halinde ise 36 ayda toplamda 75.000 TL tüm bunların dışında bir kar elde edilecektir. Devlet tarafından verilen bu destek ile birlikte gençlerin oldukça büyük bir yatırımcı ve işleme sahibi olmaları mümkün olacaktır.

Kimler Faydalanabilir?

Başvuru sahibinde aranmakta olan en önemli kriter ise 3 sene dolmadan iş değiştirilmemeli. İş değiştirilmesi halinde teşvikten kesinlikle yararlanamaz çünkü ilk vergi belgesine teşvik sağlanmaktadır. Ayrıca genç girişimci vefat eden aile bireyleri yerine geçecek ise bu teşviklerden ilk 3 yıl faydalanabilir.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.