2021 Model Otomobillerde 12000 TL İndirim! 2. El Fiyatlar Düşmeye Tam olarak Ne Zaman Başlayacak

2021 Model Otomobillerde 12000 TL İndirim! 2. El Fiyatlar Düşmeye Tam olarak Ne Zaman Başlayacak

2021 model araçlara 12000 TL olacak şekilde indirim geliyor! 2. El otomobillerle ilgili böylelikle fiyatlar düşmeye başlıyor. Sıfır araçlarda bulunmakta olan 12 Bin TL indirim akabinde 2. el otomobillerde fiyatlarda düşmeler olacak! İşte 0 ve ikinci El


2021 model araçlara 12000 TL olacak şekilde indirim geliyor! 2. El otomobillerle ilgili böylelikle fiyatlar düşmeye başlıyor. Sıfır araçlarda bulunmakta olan 12 Bin TL indirim akabinde 2. el otomobillerde fiyatlarda düşmeler olacak! İşte 0 ve ikinci El Otomobillerde yaşanmakta olan son gelişmeler.

2020 yılı birçok sektörün kötü olarak etkilemiş olduğu sene yıl olarak biliniyor. Bu durumun sebebi ise herkesin bildiği üzere pandemi olarak belirtilmektedir. Pandemi çerçevesinde dünya genelinde değişen zamanlarda;

Sokağa çıkma yasakları uygulanmış,
Üretime belirli bir süre ara verilmiş,
Bazı fabrikalar bütünüyle durdurulmuş,
Pek çok şirket vardiyalı bir şekilde çalışmaya geçmiştir.
Sayılan sebepler gerek iç piyasa içerisinde gerekse dış piyasada problemlerin bulunmasına sebep olmuştur. Otomotiv piyasası ülkemizde pandemiyi en yakından yaşayan sektörlerden biri şekline gelmiştir.

2. El Araç Fiyatları Düşecek Mi?

Otomotiv piyasasının pandemiyi hissetmesi büyük üretim gerçekleştiren fabrikalarında üretime ara olmasının akabinde başlamıştır. Üretim olmadığı için ülkemize 0 araç girişi nerdeyse olmamıştır. Bu da yetkili bayilerin ellerindeki olan araçları satmaya start vermesine sebep olmuştur. 0 araç fiyatları aynı sebepler yüzünden bir miktar artış olmuştur.

Vatandaşların mağduriyetine sebep olan durum ise 2.El araç sektörünün de hareketlenmeye sebep olmuştur. 0 araç bulamayan vatandaşlar otomatik şekilde 2. el araç satan mekanlara başvurmuşlardır. Bu durum neticesinde 2.El noktasında satışa sunulan araçların fiyatlarının olması gerekenden çok fazla derecede yükselmesine sebep olmuştur. Araç almak arzusu içerisinde bulunan binlerce vatandaş şu anda fiyatların düşmesini arzulamaktadır. Peki, 2021 senesi otomotiv fiyatları ile ilgili ne getirecek?

2021 Yılı İçerisinde Otomobil Fiyatları Ne Olacak?

2.El araç sektöründe 2021 senesinin umutlu olacağı ile ilgili beklentiler oldukça yüksektir. Hatta geride bıraktığımız zamanlarda kıyaslanan rakamlar da bu hali desteklemektedir. İlk olarak 2.El araçların fiyatlarının inmesi üretim fabrikalarının tekrardan önceki gibi açılması ile ilgilidir. Pandemi hayatımızda bulunduğu için artık fabrikalar yenilenmiş düzene çerçevesinde üretim yapmaya başlamışlardır. Yaşanan bu gelişmelerle birlikte ülkemize yeniden 0 araç girişi yapılması manası taşımaktadır.

Sıfır araçların tekrardan üretilmesi,

Ülkemizdeki bulunmakta olan otomotiv sektörünün canlanması,
Vergi indirimleri gibi gerekçeler sebebiyle 2.El araçların satış seviyelerini yeniden değişmiştir.
2021 senesi hemen öncesinde başlamış bulunan değişimler pandeminin pik yapmış olduğu zamanlardaki rakamları düşürmüştür. Bu konu ile ilgili siz de incelemede bulunarak düşüş seviyelerini araç bazında kontrol etmeniz mümkündür. Zira internet sitelerinde bunun gibi imkanlar bulunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.