2021 Bedelli Askerlik Ücreti!

2021 Bedelli Askerlik Ücreti!

2021 bedelli askerlik ücreti belirlendi. Zam eklenen bedelli askerlik ücreti, Ocak ve Haziran ayları arasında 35 bin 54 lira idi. Yapılan zamla birlikte bedelli askerlik, 39 bin 788 lira oldu. Bedelli askerlik yapmak isteyenler, 39 bin 788 lira ödeyecek.

 

2021 bedelli askerlik ücreti an ile belirlendi. Zam eklenen bedelli askerlik ücreti, Ocak ve Haziran ayları arasında 35 bin 54 lira idi. Yeni yapılan zamla birlikte bedelli askerlik, 39 bin 788 lira oldu. Bedelli askerlik yapmak isteyenler, 39 bin 788 lira ödeme yapacak.

Bedelli askerlik ücretleri üzerinde an itibari ile değişiklik yapıldı. Biraz önce yapılan açıklamalara göre 2021 bedelli askerlik ücreti netleşti. Türkiye’de yaşayan gençlerin büyük bir kısmı güncellenmiş bedelli askerlik ücreti üzerine araştırma yapıyor. Yapılan açıklamalara göre 2021 bedelli askerlik ücreti belirlendi. Daha öncesinde 35 bin 54 lira olan bedelli askerlik ücreti, an itibari ile 39 bin 788 lira olarak güncellendi.

2021-yeni-bedelli-askerlik-ucreti-ne-kadar-dovizle-askerlik-ucreti-ne-kadar-1611645772.webp

Yurt Dışında Yaşayanlara Farklı Fiyat Uygulaması

Yurt dışında yaşayıp askerlik yapmayan kişiler ise farklı fiyat üzerinden değerlendirilecek. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın yaptığı habere göre, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar dövizle askerlik bedelleri de kur ayarlaması gerçekleştirilecek.

Askerlik başvurusunu gerçekleştiren gurbetçilerin ödeyeceği para tutarı ise Merkez Bankası’nca yılın ilk mesai gününde belirlenen döviz alış kuruna göre EURO veya karşılığı konvertibl döviz olarak hesaplanmakta.

AKP Osmaniye Milletvekili olan İsmail Kaya ve arkadaşlarının attığı imzayla birlikte TBMM’de sunulun çeşitli askeri kanunlar üzerinde değişiklik yapılmaya devam ediyor. Bu duruma bakıldığında, gurbetçilerin ödeyeceği dövizle askerlik bedeli, başvuru yapıldığı dönemdeki döviz kuru esas alınarak belirlenecek.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.