200 bin TL 120 ay Taksitle Artık Alınabiliyor! Değişiklik Yapıldı!

2021 yılı konut kredisinde bahar faiz oranları fırsatları açıklandı. 200.000 TL'ye kadar kredi çekip 120 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların duyurmuş olduğu faiz oranlarını incelemeye başladılar

2021 yılı konut kredisinde bahar faiz oranları fırsatları açıklandı. 200.000 TL'ye kadar kredi çekip 120 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların duyurmuş olduğu faiz oranlarını incelemeye başladılar. Bankalardan konut kredisi için farklı farklı kampanya açıklamaları gelirken konut almak isteyenler de emlakçılardan ve ilan sitelerinden güncel konut ilanlarına ve bankaların konut kredisi faiz oranlarını incelemeye devam ediyorlar.

screenshot-16.jpg

120 ay vade ile 200.000 TL'ye kadar kredi çekip ev sahibi olma şansı devam ediyor… 2021 yılı için konut kredisi faiz oranlarında en uygun teklifi veren bankalar. Ev almak isteyen milyonlarca vatandaş bankaların faiz oranlarını ve konut kredisi kampanyalarını inceliyor. Ayrıca bankalara özel konut kredileri ve faiz oranları hakkında daha detaylı bilgi almak için dilerseniz bankaların resmi internet sayfalarında ziyaret edebilirsiniz.

200.000 TL'lik konut kredisi kullanmanız durumunda 10 yıl vade de ne kadar faiz ödersiniz? Konut kredisine nasıl başvuru yapılır? Konut kredisi hesapları nasıl yapılır? Konunun içeriği haberimizin devamında bankalar tarafından müşterilere özel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik farklı krediler sunulmaktadır.

screenshot-14.jpg

Seçtiğiniz kredi türüne göre ödeme süresi ve ödeme planı ve kredi miktarını belirlemek kredi faiz tutarı hesaplama da hesaplarınızı tamamladıktan sonra göreceğiniz toplam geri ödeme tutarında kullanmak istediğiniz kredi ve vergi tutarlarını çıkarttığınız da kalan miktar faiz miktarını belirlemektedir. Aylık olarak ne kadar faiz ödeyeceğiniz ise ödeme planında size sunulmaktadır.

Ev kredisi nasıl kullanılır?

Konut satın almak isteyen kişilerin kredi kullanmak istedikleri bankaların şubelerini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Bankalar başvuru işleminde ilk olarak konut kredisi başvuru formumuzu doldurmanızı talep eder. Ardından kimlik bilgileriniz ve sonrasında kredi notu ve kredi sicil sorgulamanız gerçekleştirilir.

Sorgulama sonucunda Kredi kullanmaya uygunluğunuz değerlendirilir. Kredi notunuzu yeterli bulunması durumunda konut kredisi içinde ekspertiz ücreti de talep edilir ve konutun değeri belirlenerek bu değerin yüzde seksen oranında kredi kullanmanıza izin verilir. Geriye kalan yüzde 20'lik tutar ise sizden peşin olarak tahsil edilir.

screenshot-15.jpg

Konut kredisi için onay 3 ya da 4 iş gününü kapsamaktadır. Onay aldıktan sonra ekspertiz raporu bir iki gün içinde tamamlanır. Sonrasında banka satış sürecini başlatır ve tapu dairesinden randevu alarak bankaya ait olan avukat ile beraber konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişi satış yapacak olan kişiyle beraber tapuya giderek satışı gerçekleştirir.