18 Ay Taksit Fırsatı! Halkbank'tan Yeni Kampanya!

18 Ay Taksit Fırsatı! Halkbank'tan Yeni Kampanya!

Ankara Ticaret Odası ve Halk Bankası ile yapılan anlaşma ile esnaflara sunulan finansman desteği için iş birliği yapıldı. Mevcut faiz oranlarının altında bir tutarla kullanılan kredi kartı ile gerçekleştirilen alışverişlerde 18 ay taksit fırsatı

Ankara Ticaret Odası ve Halk Bankası ile yapılan anlaşma ile esnaflara sunulan finansman desteği için iş birliği yapıldı. Mevcut faiz oranlarının altında bir tutarla kullanılan kredi kartı ile gerçekleştirilen alışverişlerde 18 ay taksit fırsatı sunulacak. Böylece ödeme sıkıntısı yaşamadan alışveriş yapmak kolaylaşacak. Esnafların bu fırsatlardan nasıl yararlanacağı da en çok araştırılan konulardan oldu. İşte haberle ilgili detaylar…

Halkbank’tan Esnaf Destek Kampanyası!

ATO’nın açıklamasında, ‘’ATO Hizmet Binası’’nda gerçekleştirilen toplantıda imzaları Halk Bankası Ankara Bölge Müdürü Ahmet Karakaş ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran attığına yer verildi.

Yapılan bu anlaşmanın reel sektördeki sıkıntıları azaltacak çok önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Baran, "Satıcının ve alıcının ticari yaşamındaki şüpheleri ve riskleri gidererek bu problemlere çözüm bulacak bir anlaşma yaptık. Halk Bankasının sunduğu kredi kartıyla ödeme imkanı ile, satıcı ve alıcı güvenle alışveriş yapabilecek. Satıcı tarafından, 'sattığı malın parasını nasıl tahsis edeceği düşüncesi olmayacak, alıcı tarafından da aldığı malın ödemesinin nasıl yapılacağı kaygısı olmayacak, açıklamalarında bulunuldu.

Baran, Halk Bankası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB)’nın birlikte oluşturduğu "Paraf Ticari Kredi Kartı Güvencesi ile Tedarik Zinciri Finansmanı" kampanyası dahilinde uygulamaya konacak anlaşmanın sunduğu fırsatlar satıcı ve alıcılar arasındaki tedarik akışının sağlanması için mümkün olacağını açıklayarak, "Şuan ki faiz oranlarının altında bir faiz oranına sahip kredi kart ile gerçekleştirilen alışverişler durumunda 18 ay taksit fırsatı sunuyor. Böylece üyelerimiz 1,5 yıla kadar vadeli ödeme fırsatıyla, ödeme yapma sıkıntısını gidererek ticaretini devam ettirebilecek." açıklamasını yaptı.

Halkbank'ın Kredi Faiz İndirimleri!

Halk Bankası Anonim Şirketince ‘’Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Kullandırılmasına Dair Kararı’’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayınlandı.

Esnaf ve sanatkarların para sıkıntısının en uygun şekilde giderilmesi için alınan karar 01.01.2021 tarihinde yürürlüğe girdi.

Karar dahilinde, Halkbank ‘’Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ‘’(ESKKK) kefaleti ile ya da direkt sanatkarlar ve esnaflara verilmiş olup, kredi bakiyeleri 2021 yılına devrecek ve 01/01/2021-31/12/ 2021 tarihleri arasında bankacılık esas ve usulleri kapsamında ‘’Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine’’ (TESKOMB) dahil bölge birlikleri ile ortaklık yapan ESKKK'lerin kefaleti olmadan ya da  kefaleti vasıtasıyla bankadan sanatkar ve esnaflara verilecek krediler için 01/01/2021-31/12/ 2021 tarihleri arasında geçerli olacak faiz indirimi yapılacak.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.