150 Bin TL Hibe kredisi Veren Kurum Başvurular Çok Az Dedi! İhtiyacı Olan Kaçırmasın!

İş yeri olup büyütmek isteyen kişiler ya da girişimci kişilerin iş kurmaları için bazı kurum ve kuruluşlar tarafından hibe ve faizsiz kredi desteği veriliyor. Söz konusu olan projelere finansal anlamda destek vermeyi başaran bir çok kuruluş bulunuyor.

İş yeri olup büyütmek isteyen kişiler ya da girişimci kişilerin iş kurmaları için bazı kurum ve kuruluşlar tarafından hibe ve faizsiz kredi desteği veriliyor. Söz konusu olan projelere finansal anlamda destek vermeyi başaran bir çok kuruluş bulunuyor. Birlik destekleri kapsamlarında hayvancılık gibi projelere madde destek temin edilmektedir. Kooperatifler tarafından verilen destekle birlikte ekipman ve makine alımlarında  farklı destekler sağlanmaktadır. Örnek olan hibe projelerini inceleyerek proje hazırlayarak kurum ve kuruluşların sağladığı hibe destek paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Hibe kredisi veren kurum ve kuruluşlar

screenshot-28.jpg

Yurdumuzda bulunan, devletin bünyesindeki bütün kamu ve kamu kuruluşları bakanlıkla beraber faaliyet gösterirler. Bu kapsamda bulunan bütün kamu ve kamu kuruluşları, söz konusu olan destekten Bakanlığın belirlediği  esaslar kapsamında, hibe kredisi ile alakalı mevzuatın, Resmi Gazeteden yapılan açıklamalar sonrasında verilmeye başlar. İnsanların komu tarafınca ekonomik yönden rahatlatılmasını sağlamak, işsizliği azaltmak ve yerli üretimi çoğaltarak dışarıdan alımları azaltmak için  her sektöre farklı hibe teşvik ve krediler sunulmaktadır

İlk olarak girişim yapmak istediğiniz sektöre karar vermeniz gerekmektedir. Hibe kredisi veriliyor diye, bilmediğimiz bir iş yapamaya kalkışmayın, Kamu desteğinden faydalanmak için iş kurmanız, dış ve iç ticaret işine adım atam ya da hayvancılık ve tarımla uğraşmanız yetersiz olacaktır. Bu projelere başvurmadan önce ilk olarak iyi bir araştırma yapmanız ve hangi işe girmek istediğine karar vermeniz gerekmektedir.

Söz konusu olan hibeleri genellikle KOSGEB tarafımdan sağlanmaktadır. Ayrıca girişimciler;

  • TÜBİTAK destekleri
  • Kredi Garanti Fonu
  • Tarım ve Orman Bakanlığı destekleri
  • Kalkınma ajansları gibi kurumlar
  • AB hibeleri
  • Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birlikleri
  • Türkiye Teknoloji Vakfı destekleri

Gibi kurumların vermiş olduğu desteklerle hibe alarak işlerini kurabilirler. Söz konusu olan projelere finansal anlamda destek vermeyi başaran bir çok kuruluş bulunuyor. Birlik destekleri kapsamlarında hayvancılık gibi projelere madde destek temin edilmektedir. Kooperatifler tarafından verilen destekle birlikte ekipman ve makine alımlarında  farklı destekler sağlanmaktadır. Örnek olan hibe projelerini inceleyerek proje hazırlayarak kurum ve kuruluşların sağladığı hibe destek paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Kurumlar Karşılıksız Veriyor

Birçok kurum vatandaşlara karşılıksız olarak destek veriyor. Fakat birçok kişi bu desteklerden haberdar değil. Destekleri sunan kurumlar bu durumdan şikayetçi olduklarını da ayrıca dile getiriyorlar. Bilindiği üzere kurumların verdiği birçok destek yeterli başvuru bulunmadığından iade ediliyor. İlk olarak girişim yapmak istediğiniz sektöre karar vermeniz gerekmektedir. Hibe kredisi veriliyor diye, bilmediğimiz bir iş yapamaya kalkışmayın, Kamu desteğinden faydalanmak için iş kurmanız, dış ve iç ticaret işine adım atam ya da hayvancılık ve tarımla uğraşmanız yetersiz olacaktır.

Desteklere uygun olan vatandaşlar uygun başvuru yapmaları durumunda desteklerden daha sonradan ödeme koşulu bulunmadan faydalanabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.