1000 TL Müjdesi Geldi! Bu Şartlarla Herkes Alabilecek!

Pandemi sürecinde devletin vatandaşlar için yaptığı para desteğine dair yeni gelişmeler yaşanıyor.

Pandemi sürecinde devletin vatandaşlar için yaptığı para desteğine dair yeni gelişmeler yaşanıyor. 4. fazın olmayacağı ve ödemelerin ise 3. faz üzerinden alınacak başvurularla yapılacağının duyurulması sonrası gelişmeleri merak eden vatandaşlar 1000 TL pandemi desteği başvurusu nasıl yapılır? 1000 TL pandemi desteği kimlere verilecek? 1000 TL pandemi desteği ödemeleri ne zaman başlayacak gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Geçtiğimiz 2020 yılında başlatılan pandemi desteği 1000 TL olarak yapılmış ve birçok vatandaş ise bundan faydalanmıştı. Milyonlarca hane bu destekten faydalanırken, yeniden gelen tam kapanma ile birlikte vatandaşlar bu desteğin tekrar gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladılar. Bu konuya dair açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1000 TL’lik desteğin 1100 TL’ye çıkarılarak tekrardan başlanacağını belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın pandemi desteği açıklaması sonrası birçok vatandaş bu desteğin ne zaman yapılacağını merak ederken, başvuruların nereden nasıl yapılacağı da büyük merak konusu olmaya devam ediyor. E-Devlet üzerinden yapılabilecek olan pandemi destek başvuruları TC Kimlik numaralarına göre yapılırken; kimlik numarasının son hanesinin 0, 2, 4, 6, 8 olanların sırasıyla Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri başvuru yapabilecekleri açıklanırken, Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir kısıtlama olmadan herkesin başvuru yapabileceği belirtildi. Öte yandan başvuruyu e-devlet üzerinden yaptıktan sonra ise yine süreci ve başvuru takibini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.