100 Bin Lira Faizsiz Kredi Ve 30 Bin Lira Hibe Desteği Veriliyor!

100 Bin Lira Faizsiz Kredi Ve 30 Bin Lira Hibe Desteği Veriliyor!

Köye Dönüş Projesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından , çiftlik yapan ya da çiftlik kurmak isteyen insanlara destek olmak için hibe olarak 30 bin lira ve faizsiz hayvan kredisi olarak da 100 bin lira veriliyor. Söz konusu olan desteklerin ayrıntılar

Köye Dönüş Projesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından , çiftlik yapan ya da çiftlik kurmak isteyen insanlara destek olmak için hibe olarak 30 bin lira ve faizsiz hayvan kredisi olarak da 100 bin lira veriliyor. Söz konusu olan desteklerin ayrıntıları haberimizin devamında yer almaktadır.

Ülkemizde tarım ve hayvancılık sektöründe yapılan üretimlere destek sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, pek çok projeyi hayata geçiriyor. Bu proje kapsamında tarımdan ayrı olarak hayvancılık yapan çiftçilere Ziraat Bankası vasıtasıyla 30 bin lira hibe kredisi veriliyor. Hibe kredisinin geri ödemesi yoktur.

screenshot-11.jpg

Köye Dönüş Projesi ile köyünden şehre göç esen kişilerin yeniden köylerine dönerek tarım ve hayvancılık ile uğraşmaları için sağlanan bu hibeye pek çok çiftçi başvuruda bulundu.

30 bin lira hibe projesi başvuru koşulları

Köye Dönüş Projesi aslında Genç çiftçi hibe projesi olarak da bilinmektedir, bu projeden faydalanmak için çiftçilerin bazı başvuru koşullarını yerine getirmeleri gerekiyor. Hibenin başvuru şartları;

-              T. C vatandaşı olmak

-              Başvuru yapan kişilerin 41 yaşından gün almaları gerek

-              Okur-yazar olmaları gerek

-              Herhangi bir yerde çalışmamak

-              Vergi mükellefi esnaf veya sanatkar olmamak

-              Herhangi bir okulda okumuyor olmak

-              Erkek çiftçiler askerliğini yapmış olması

-              Daha önce hibe projesinden yararlanmamak

-              Hayvancılık yapan kişilerin 50 tane küçükbaş ve 15 adet büyükbaş hayvandan daha fazlasına sahip olmamak

-              50 arı kovanından daha fazlasına sahip olmamak

Bu koşulları sağlayanlar söz konusu olan hibeden faydalanabilirler. Ayrıca hibe başvurusu yapacak kişi evli ise eşi de bu saydığımız koşulları yerine getirmesi gerekir. Ülkemizde tarım ve hayvancılık sektöründe yapılan üretimlere destek sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, pek çok projeyi hayata geçiriyor. Bu proje kapsamında tarımdan ayrı olarak hayvancılık yapan çiftçilere Ziraat Bankası vasıtasıyla 30 bin lira hibe kredisi veriliyor. Hibe kredisinin geri ödemesi yoktur. Köye Dönüş Projesi ile köyünden şehre göç esen kişilerin yeniden köylerine dönerek tarım ve hayvancılık ile uğraşmaları için sağlanan bu hibeye pek çok çiftçi başvuruda bulundu.

Devlet tarafından tarımın ve hayvancılığın geliştirilmesi maksadıyla birçok yeni destek verilmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalarla birlikte sunulacak farklı desteklerin de olacağı ve bu desteklerin bir kısmının da karşılıksız olarak verileceği bilgisi verildi. Köye Dönüş Projesi aslında Genç çiftçi hibe projesi olarak da bilinmektedir, bu projeden faydalanmak için çiftçilerin bazı başvuru koşullarını yerine getirmeleri gerekiyor. Diğer verilecek desteklerde de konu ile alakalı olarak çeşitli şartların talep edileceği ve bu şartlara uygun olan vatandaşlara belirtilen kredilerin ve desteklerin verileceği belirtildi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.