İnstagram Takipçi Analizi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları gün geçtikçe gelişmeye ve yaşamımızda daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. Özellikle sosyal medya üzerinden ticaret yapan kişi – kurum sayısı her geçen gün artıyor. Peki, Instagram takipçi analizi nasıl yapılır?

07 Ağustos 2021 08:56 Gündem
İnstagram Takipçi Analizi Nasıl Yapılır?

 

Instagram takipçi analizi, günümüzde son derece önemli olan detaylardan birisidir. Platformları aktif olarak kullanan bireysel kişiler ve kurumlar takipçi analizlerine son derece önem göstermektedir. Bunun sebebi ise sayfa veya profille olan etkileşimdir. Bu etkileşimden daha fazla nasıl verim alınabileceği üzerine, kişiye yol göstermektedir.

ferhat-haberay-kopyasi-19.jpg

Instagram’da Takipçi Analizi Nedir?

Instagram takipçi analizi sayesinde hesabınızı biraz daha büyütebilirsiniz. Bu analiz sistemini sizler bire bir de yapabilir veya bu alanda hizmet veren şirket / bireylerden hizmet alabilirsiniz. Son dönemlerde milyonlarca kişi bu analizler sayesinde takipçi sayılarını arttırmış durumda.

ferhat-haberay-kopyasi-18.jpg​​​​​​​

Instagram takip analizi temel olarak sosyal medya sayfanızla diğer Instagram kullanıcılarının nasıl tepki verdiğini göstermektedir. Örneğin, kullanıcının sayfanızla olan etkileşimi, hikaye görüntülenme sayınız, gönderi beğeni durumunuz gibi temel detayları belirli bir istatiksel veri olarak değerlendirme işlemidir. Bu sayede yanlışlarını ve takipçilerinizi nelere daha fazla dikkat ettiğini öğrenebilirsiniz.

ferhat-haberay-kopyasi-17.jpg

Analiz Nasıl Yapılır?

Instagram takipçi analizi yapabilmenin çeşitli yolları bulunduğunu söylemekte fayda var. Günümüzde birçok sosyal medya hizmet platformları ve bireysel kullanıcılar bu seçenekleri talep edene ücret karşılığında vermektedir.

ferhat-haberay-kopyasi-16.jpg​​​​​​​

Türkiye’de de aktif olarak hizmet veren şirketler sayesinde birkaç dakikada analizlere erişebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise birçok kötü amaçlı kişilerin Instagram hesaplarınızı ele geçirmeye çalışmasıdır. Bundan kaynaklı olarak da hiçbir paneli Instagram şifrenizi girmemeye dikkat edin.

ferhat-haberay-kopyasi-20.jpg

Analizin nasıl yapılacağı noktasında da şu bilgiyi vermekte fayda var. İlk olarak Google aracılığı ile bu alanda hizmet veren şirketleri tespit edin. Belirlediğiniz şirketleri detaylıca araştırın ve kullanıcı yorumlarını okuyun. Şirketler bu hizmeti ücretli ve ücretsiz olarak verebileceğini unutmayın.

ferhat-haberay-kopyasi-19-001.jpg

Şirketler istediğiniz verimi alamadıysanız iş başına koyulun. Instagram hesabınızın analiz bölümlerinden yorumlama yapın. Bilindiği üzere Instagram’da bireysel ve işletme hesabı bulunmaktadır. Bireysel hesaplar, kişisel profiller olarak nitelendirilebilir. İşletme hesaplarına bakıldığında ise daha çok sayfalar, kurumlar vb. gibi alanlardan oluşmaktadır.

ferhat-haberay-kopyasi-21.jpg​​​​​​​

Analiz noktasında Instagram işletme hesaplarının çok daha avantajlı olduğunu söylemekte fayda var. İşletme hesapları, Instagram tarafından onlarca farklı analizden geçirilir ve veriler kullanıcıya armağan edilir. Bu sayede işletme hesabı analizlere göre adım atabilir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler