Teravih Namazların Flaş Gelişme

Gelen son dakika bilgilerine göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, gerçekleştirdiği açıklamada, teravih namazlarının olmayacağını belirtti.

Gelen bilgilere göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ‘’Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdi’’ ifadelerini kullandı.

4.jpg

Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş, Ram​​​​​​​azan ayına kısa bir süre kala önemli açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde teravih namazlarının camilerde korona virüs önlemleri eşliğinde kılınabileceğine dair açıklamalar yapılmıştı. Bugün yapılan açıklama ise teravih namazlarının evde kılınması gerektiğine yönelik oldu.

2.jpg​​​​​​​

Ali Erbaş, bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasınd​​​​​​​a şunları ekledi, ‘’ Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik" dedi. Erbaş, "Şayet bu süreçte salgının seyrine göre camilerimizde teravih namazı kılabilme imkanı olursa bunun da kararını alıp milletimizle paylaşırız" ifadelerini kullandı.

5.jpg​​​​​​​

‘’Oruçken Aşı Olunabilir’’

Türkiye’de korona virüs aşılamaları de​​​​​​​vam ediyor. Ramazan ayında da devam edecek olan korona virüs aşılamalarına dair birçok merak bulunuyor. Bilindiği gibi oruçluyken aşı olmanın sakıncası olup olmadığı soruluyordu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu sorulara dair olarak açıklama yaptı.

3.jpg​​​​​​​

Ali Erbaş, oruçluyken aşı olmanın herhangi bir sakıncası olup olmayacağına dair soruyu şu şekilde cevapladı; ‘’ Din İşleri Yüksek Kurulumuzun da açıkladığı gibi gerektiğinde oruçluyken aşı olmakta bir sakınca yoktur ve bu durum orucu bozmaz" ifadelerini kullandı.