Erkeklere Akşam 20:00 den Sonra Sokağa Çıkma Yasağı

Erkeklere Akşam 20:00 den Sonra Sokağa Çıkma Yasağı

Son zamanlarda pandeminin de etkisiyle birlikte uzun yıllardan bu yana hayatımızdan çıkarmış bulunduğumuz sokağa çıkma yasakları şimdi tam da hayatımızın içerisinde yer alıyor. Virüs sayısının artması ve hasta sayısının çoğalmasıyla birlikte birçok yeni

Son zamanlarda pandeminin de etkisiyle birlikte uzun yıllardan bu yana hayatımızdan çıkarmış bulunduğumuz sokağa çıkma yasakları şimdi tam da hayatımızın içerisinde yer alıyor. Virüs sayısının artması ve hasta sayısının çoğalmasıyla birlikte birçok yeni yasak hayatımıza girmeye başladı. Son zamanlarda sevilen program yapımcısı Müge Anlı tarafından farklı bir sokağa çıkma yasağı önerisi getirildi. Akşam saat 8 den sonra erkeklere sokağa çıkma yasağı getirilmesini teklif eden Anlı bu konu ile ilgili bir de kampanya başlattı.

screenshot-1-001.jpg

Kadınların rahat bir şekilde akşamları dışarı çıkamadığı ve rahat bir şekilde sokaklarda bulunamadığını dile getiren Müge Anlı bu teklifinin arkasında durarak büyük bir kampanya başlattı. Yapılacak olan yasaklama ile birlikte virüs yayılma hızının da azalacağını belirten Anlı teklifinin üst düzey yetkililer tarafından dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Stüdyoda Büyük Destek

screenshot-2-002.jpg

Teklifini stüdyo da ilk olarak dile getiren Anlı büyük bir destek gördü. Stüdyoda bulunan konuklar tarafından çok yerinde bir teklif olduğu yorumları yapıldı. Akşamları erkeklerin kendilerine zarar vermesi korkusu yaşamaları sebebiyle dışarı bile çıkamadıkların belirten bayanlara bu yasağın getirilmesiyle birlikte bu anlamda bir özgürlük alanı oluşturulacağı da belirtiliyor.

screenshot-5.jpg

İstanbul sözleşmesinin iptal edilmesiyle birlikte devletin bu anlamda farklı bir adım atacağını da söyleyen Anlı bu teklifinin dünya da uygulanmakta olan bir proje olmadığını ve bu projeye ülke olarak ev sahipliği yapılması durumunda ülke imajının daha üst seviyelere taşınacağının da belirtilmesiyle ayrıcı farklı bir bakış açısıyla konuyu değerlendirdi.

Salgında Artış

Salgında yaşanan artış ile birlikte yeniden sokağa çıka yasağının beklendiği bu günlerde kendi teklifinin hayata geçirilmesiyle birlikte bir taşta iki kuş vurulabileceğini belirten Anlı canlı yayında yetkililere seslendi. Anlı haftanın belirli günlerinde saat 8 itibariyle erkeklere sokağa çıkma yasağının uygulanması ve böylece haftanın belirli günlerinde kadınların özgürce hareket etmelerinin uygun olacağını belirtti.

screenshot-4-001.jpg

Sosyal medya da bu teklif bir anda viral oldu ve birçok kişi konu ile ilgili yorumda bulundu. Kadın ve erkeklerden birçok kişinin bu teklifin denenebileceğini belirtmeleri üzerine belirli bir kısmında bu teklifin hayata geçirilebilecek bir teklif olmadığını belirtmeleri ile birlikte konu yoğun bir şekilde tartışıldı.